Svjetski tjedan svemira u PO Slatinik Drenjski
Autor: Marko Berberović, 13. 10. 2023.

Svjetski tjedan svemira učenici od 1. do 4. razreda PO Slatinik Drenjski sa svojom učiteljicom Željkom Rossi obilježili su kroz 4 radionice. U prvoj radionici učenici su gledali film E.T. te nakon filma izrađivali svemirski brod kojim bi se E.T. mali vanzemaljac mogao vratiti kući.
Ovogodišnja tema je "Svemir i poduzetništvo" pa su učenici izrađivali predmete koje bi mogli unovčiti kao mali poduzetnici. Računali su koliko su uložili u proizvod, cijena materijala i rada te kolika je prihvatljiva cijena proizvoda.
U drugoj radionici izrađivali su slike za prozore s bojama za prozore. Konturnu boju su koristili za konturne crte te kasnije bojali ispune. Treća radionica je bila izrada privjesaka za ključeve - roboti od drvenih letvica, čavlića, vijaka i plutanih čepova. U četvrtoj radionici učenici su izrađivali magnete od flisa - astronauta u stilu astronautkinje na službenom posteru WSW 2023. koji je izradila Mia Platužić iz Đakova. Motivi su još bili raketa, svemirski brod i sunce.

Učiteljica Željka Rossi