Obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u OŠ Drenje
Autor: Karla Štigler, 27. 10. 2023.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni su u Osnovnoj školi Drenje 24. listopada 2023. Ovaj svečani događaj pripremali su naši učenici i učitelji.

U goste nam je došao župnik Željko Čabaj te blagoslovio kruh i darove zemlje. Školski zbor je razveselio i uljepšao ovu manifestaciju pjesmom “Danas smo sretni”, a učenici Karlo Šimeg i Ana Hajduković zajedno su zapjevali pjesmu “Crveni plašt”. Nakon blagoslova prišli smo bogatom stolu ispunjenom mirisnim slasticama koje su pekle vrijedne bake i majke.

Ovaj običaj slavimo kako bismo cijenili hranu, bogatstvo prirode i kruh koji imamo na svome stolu.

Hvala svima koji su sudjelovali u ovom lijepom danu!

Više fotografija i videozapisa pogledajte OVDJE!