Naši učitelji na Ekipnom državnom prvenstvu u kvizu
Autor: Administrator , 12. 11. 2023.

Tin Ujević: „Knjiga nije hrana, ali je poslastica.”

U organizaciji Hrvatskog kviz saveza/Croatian Quiz Association održano je 9. Ekipno državno prvenstvo u kvizu. Ovaj je događaj okupio 400 najboljih kvizaša Hrvatske (80 ekipa) na Interliberu 11. studenoga 2023. Ovome su natjecanju pristupili i članovi ekipe KWEM. Oni su učitelji Osnovne škole Drenje i na đakovačkoj pub kviz sceni prisutni su gotovo dvije godine. Kristina Filaković, Vladimir Knežević, Vlatka Štrk, Evica Dernej i Mateja Brkić (kapetanica) pokrivali su područja u sedam kategorija: Društvo, Visoka kultura, Lifestyle, Povijest, Pop kultura, Priroda i Sport i igre.

Kategorije su zahtjevne, vrijeme ograničeno, a kvizaška imena respektabilna. Tako su kwemovci, kao debitanti, za sobom ostavili 21 ekipu. Na ljestvici su zauzeli 59. mjesto. Sjajan uspjeh naših učitelja, koji su doživjeli posebno iskustvo među poznatim licima — potjerašima i lovcima!

„Ovakav uspjeh rezultat je ekipnog rada, sudjelovanja na svim kvizaškim događajima na slavonskoj pub kviz sceni, ali i čitanja, učenja, stalnog rada na sebi”, kaže kapetanica Brkić, koja je oformila KWEM, a svojim udjelom i znanjem vodi KWEM tako da su u kvizaškim krugovima  već dobro znana družina. Poznatiji kao „ženska ekipa” ovoga su se puta osvjedočili da su Paviljon 5  zauzeli muškarci, a žene su zaista u manjini. No, to na kwemovce ima motivirajući učinak.

Svoj odlazak u metropolu KWEM je ispunio razgledanjem štandova na Interliberu, kupnjom novih naslova i kavom u zagrebačkoj vrevi. Hrvati čitaju! Bio je to zaključak dobro raspoloženih kwemovaca, koji nakon Zagreba nastavljaju u svom Đakovu, a već ih ovaj tjedan očekuju The Eagle Pub, Štross, Calypso i Saloon. Ovo su đakovačka kultna pub kviz mjesta. „Priključite se i vi,” pozivaju nas kwemovci!

Čestitamo KWEM-u! Ponosni smo na naše učitelje!

Više fotografija pogledajte OVDJE!