Mala škola za velike uspjehe
Autor: Administrator , 16. 11. 2023.

Global Water Partnership Central and Eastern Europe (GWP CEE) i Međunarodna komisija za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR) organizatori su natječaja Postani umjetnik Dunava 2023. Učenici Osnovne škole Drenje nalaze se u konkurenciji za nagrade s dva umjetnička djela.

Prirodni materijali pronađeni u blizini jezera Borovik poslužili su Matei i Mateu Matanovcu iz Područne škole Slatinik Drenjski za stvaranje minijaturne skulpture. Njome su prikazali svoju zahvalnost i ljubav prema prirodi.

Objektiv učenice 5. razreda Lane Sušić našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i „ulovio“ vodomara - ptice koja ne plijeni pažnju samo svojom ljepotom, već i svojim ribolovnim vještinama. Mentorica navedenim učenicima je učiteljica Željka Rossi.

S obzirom na to da se do nagrade može doći lajkovima publike, bili bismo vam zahvalni kada biste izdvojili minutu svog vremena i kliknuli na poveznice u zagradi (fotografija i umjetničko djelo) te lajkom podržali naše umjetnike. Oni su još jednom pokazali da za njih ne postoje granice kreativnosti. Unaprijed HVALA svima!