Izniman uspjeh učenika PŠ Slatinik Drenjski na nacionalnom natječaju Postani umjetnik Dunava
Autor: Administrator , 24. 11. 2023.

Učenici PŠ Slatinik Drenjski postigli su višestruki uspjeh na umjetničkom natječaju Postani umjetnik Dunava 2023.

U kategoriji Umjetničko djelo učenici Matea i Mateo Matanovac osvojili su prvo mjesto s radom „Ljubav“. U okviru iste kategorije, učenici Luka Matanovac, Gabrijel Saks i Emanuel Barušić osvojili su drugo mjesto sa svojim umjetničkim djelom „Riba“, dok je Filipa Stanić s „Vodenim svijetom“ osvojila treće mjesto. Našim malim kreativcima, pod mentorstvom učiteljice Željke Rossi, pripala su tako prva tri mjesta.

Podjednako uspješni bili su i u kategoriji Fotografija, gdje su u juniorskom uzrastu osvojili sve nagrade. Lana Sušić je prvoplasirana s fotografijom „Vodomar“, Filipa Stanić osvojila je drugo mjesto s fotografijom „Nasukani čamac“, dok je trećeplasiranom Luki Matanovcu nagradu osigurala fotografija „Kiša“.

Njihove fotografije nastale su tijekom vožnje gliserom od Osijeka do Aljmaša na ušće Dunava dok su promatrali tok rijeke i život uz nju, a najzanimljivije kadrove zabilježili su svojim objektivima i prijavili se na navedeni natječaj.

Prigodne nagrade i priznanja uskoro zasluženo stižu na školsku adresu naših umjetnika. Čestitke učenicima i učiteljici Željki! Bravo za sve!

Više fotografija pogledajte OVDJE!