Susret s književnicom: Nada Mihoković-Kumrić u OŠ Drenje
Autor: Vlatka Štrk, 11. 12. 2023.

Četvrtak je uistinu bio dinamičan dan za učenike razredne nastave. Naime, našu je školu posjetila književnica Nada Mihoković-Kumrić (Lađa od srca, Priče za velike i male mudroljupce, Lastin rep, Prilagođeni, Mrazovac...).

Impresivan životopis poznata je spisateljica na zanimljiv i edukativan način pretočila u svoje pjesme, priče i romane.

U 40-ak minuta, koliko je predavanje trajalo, učenici su poslušali pomno odabrane dijelove književnih uradaka i pjesmica te su interaktivno sudjelovali u predstavljanju. Najviše su smijeha izazvali ulomci poznatoga romana "Tko vjeruje u rode još" u kojemu su naši učenici pokazali zavidnu razinu znanja iz Biologije i pritom se dobro zabavili.

Književnicu smo ispratili gromoglasnim pljeskom, a što smo sve dobili na dar, učenici mogu otkriti u školskoj knjižnici.