𝐔𝐩𝐢𝐬 𝐛𝐮𝐝𝐮𝐜́𝐢𝐡 𝐩𝐫𝐯𝐚𝐬̌𝐢𝐜́𝐚
Autor: Marko Berberović, 9. 2. 2024.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

stigao je 𝐧𝐨𝐯𝐢 𝐏𝐥𝐚𝐧 𝐮𝐩𝐢𝐬𝐚 𝐝𝐣𝐞𝐜𝐞 𝐮 𝐩𝐫𝐯𝐢 𝐫𝐚𝐳𝐫𝐞𝐝 te ranije doneseni plan prestaje važiti danom donošenja novog Plana.

Ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provode se 𝐞𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐜̌𝐤𝐢𝐦 𝐩𝐮𝐭𝐞𝐦.
𝟐𝟐. 𝐯𝐞𝐥𝐣𝐚𝐜̌𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟒. 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐞 u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole.
Roditelji će preko poveznice 👉https://osnovne.e-upisi.hr/ 👈moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, 𝐬𝐯𝐞 𝐝𝐨 𝟑𝟏. 𝐨𝐳̌𝐮𝐣𝐤𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒. 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐞.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko 𝑝𝑜𝑟𝑡𝑎𝑙𝑎 𝑒-𝐺𝑟𝑎đ𝑎𝑛𝑖, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal 𝐦𝐨𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐬𝐞 𝐣𝐚𝐯𝐢𝐭𝐢 𝐬̌𝐤𝐨𝐥𝐢 kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga roditelji trebaju pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.