Posjet Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku
Autor: Vlatka Štrk, 14. 5. 2024.

Učenici Osnovne škole Drenje posjetili su Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku 10. svibnja 2024. Pogledali su predstavu „Anton Žic, baba i harmonika“. Riječ je o monodrami napravljenoj prema romanu „Tajni dnevnik Adriana Molea“ Sue Townsend u režiji Damira Mađarića.

Antun Žic je 14-godišnji dječak, pubertetlija koji ima problema s odrastanjem, roditeljima, time se misli i na mamu i na tatu. Ima ludu baku, psa koji stvara probleme. Ljubav koja ne funkcionira i niz malih ili većih problema koje dječaci u njegovim godinama imaju.

Predstava je realizirana u okviru eksperimenta cjelodnevne nastave izvannastavnih aktivnosti Čuvari knjižnog blaga i Komunikacijske vještine. U pratnji 34 učenika od 5. do 8. razreda bile su stručne suradnice Vlatka Štrk i Marija Jurić te učitelj informatike Goran Podunavac.

Njihov posjet Osijeku upotpunjen je slasnom večerom u poznatoj pečenjarnici Makedonka. Siti i zadovoljni predstavom vratili su se puni dojmova svojim kućama u kasnim večernjim satima. Više fotografija pogledajte OVDJE!