Karlo Šimeg osvojio nagradu na literarnom natječaju
Autor: Darko Čota, 21. 5. 2024.

Folklorni odbor Đakovačkih vezova, uz podršku Grada Đakova i Turističke zajednice grada Đakova, organizirao je i ove godine literarni natječaj u sklopu programa Malih vezova.

Cilj literarnih radova bio je predstaviti odabrani kulturni element kraja iz kojeg učenici dolaze te podignuti svijest o njegovoj vrijednosti i važnosti kroz literarno izražavanje. Tema natječaja bila je Živa baština Hrvatske.

Ponosni smo što se na popisu tri nagrađena literarna rada učenika predmetne nastave našla pjesma “Lipa Šokadija”, koju je napisao naš učenik 8. a razreda Karlo Šimeg.

Članice Prosudbenog povjerenstva za Karlov rad u obrazloženju nagrade navele su sljedeće: “Lipa Šokadija pjesma je obogaćena dijalektom te nizom etnoloških motiva. Osim što je kreativno, umjetničko djelo, svojim sadržajem svjedoči iznimno dobru upućenost u narodnu nošnju kraja autora. Etnološki motivi razrađeni su te prikazani vjerodostojno u ovoj zaokruženoj pjesničkoj strukturi.”

Svečana dodjela nagrada bit će održana 27. lipnja 2024. u Kući Reichsmann, na đakovačkom korzu (Pape Ivana Pavla II.) s početkom u 18 sati.

Čestitamo Karlu i njegovoj mentorici Mihaeli Topić!