Održan Info dan projekta Učimo zajedno 7
Autor: Aneta Orešković Buljan, 28. 5. 2024.

Dana 12. travnja 2024. u našoj je školi održan Info dan projekta Učimo zajedno 7. Osnovna škola Drenje u projekt se uključila u školskoj godini 2022./2023. dolaskom učenika s teškoćama u prvi razred, a projekt se nastavio i u školskoj godini 2023./2024. te se broj pomoćnika povećao na 2.

Info dan započeo je u 10:00, a sudjelovali su učenici, stručni suradnici, ravnatelj i radnici škole. Koordinatorica projekta u našoj školi, pedagoginja Aneta Orešković Buljan, zainteresiranima je predstavila Inkluzivni dokument škole koji je jedan od produkata ovog projekta nastava proteklih godina. Svi prisutni imali su prilike saznati nešto više o inkluziji, školovanju učenika s teškoćama i njihovim pravima te važnosti uključivanja učenika s teškoćama u redovne razrede. U samom izlaganju, naglasak je bio na učenicima iz spektra autizma i po čemu se njihovo školovanje i socijalni život u školi razlikuje od većine drugih učenika. Prisutne sudionike Info dana upoznalo se s načinima komunikacije i ophođenja s učenicima s teškoćama.

Nakon izlaganja, sudionici su imali priliku postaviti pitanja pedagoginji te dati svoja iskustva sudjelovanja u ovom projektu. Info dan se nastavio uz druženje i osvježenje. Više fotografija pogledajte OVDJE!