Znamenite žene našeg kraja
Autor: Darko Čota, 5. 6. 2024.

Učenici sedmog i osmog razreda sudjelovali su na natječaju „Istraži i predstavi – Znamenite žene moga kraja“ u organizaciji izdavačke kuće Alfa.

Pod mentorstvom učiteljice Mihaele Topić istražili su poznate žene te izradili videouradak i poster.

Videouradak o Zdenki Lehner izradili su učenici osmog razreda: Karla Štigler, Karlo Šimeg, Petra Tot, Ana Hajduković i Mateo Mudrinić.

Poster o redovnici Amadeji Pavlović izradila je Ena Fehir.

Iako nisu pobijedili na natječaju, stekli su iznimno iskustvo te se zabavili istražujući živote ovih žena.

Ovom prilikom želimo zahvaliti djelatnicima Muzeja Đakovštine koji su nas srdačno primili, omogućili korištenje prostora za potrebe snimanja i pokazali nam izložbu "Doba leda i vatre".

Učenici su svakako za svoj trud nagrađeni izvrsnom ocjenom.