Kako učiti?
Autor: Katarina Šijaković, 9. 12. 2010.

Uspješno učenje često ovisi o dobrom planiranju i organizaciji učenja stoga sam svoj prvi novinarski zadatak upravo posvetila temi vezanoj za učenje. Kliknite na opširnije i saznajte savjete koji će vam pomoći da lakše savladate nastavno gradivo i da u vašim školskim knjižicama osvanu što bolje ocjene.

Kako zabavno i lako učiti?

Učiti za test, odgovaranje ili općenito za nastavu može biti zabavno i lako ! Navodim vam 10 savjeta kako ja učim i postižem vrlo dobre ocijene. Učite taj dan kada vam je učiteljica najavila test, ili odgovaranje, ili učite barem nešto od ovoga za obično ispitivanje na satu.

1. Pažljivo slušajte učitelja/icu na satu, on/a će vam reći što će biti u testu, zapišite to na jedan papir  (nemojte izgubiti taj papir )!
2. Nemojte nikada učiti 10 min prije spavanja (nakon dobrog sna nećete zapamtiti ni riječi)!
3. Ne učite nikada do kasno u noć (neki misle da je to dobro, ali ustvari se nisu prije sjetili da odgovaraju ili pišu test)!
4. Učite na nekom mirnom mjestu, udaljeni od nečega/nekoga što vas može uznemirti (npr. učite u sobi)!
5. Pažljivo pročitajte sve iz bilježnice!
6. Napamet naučite sve važne i nove pojmove  (to običajno bude u testu ili učitelji na usmenom)!
7. Pročitajte sve iz bilježnice (i to PAŽLJIVO, 2 puta ako treba).
8. Slijedi udžbenik ! Pažljivo pročitajte sve, pogledajte sve što piše ispod slike  te odgovorite na pitanja na kraju lekcije te ih dobro proučite!
9. Ako se radi o geografiji  sve pojmove pronađite na  atlasu i uradite prije sve ovo što sam napisala!
10. Uradite radnu na kraju bez pomoći udžbenika , tek kada se jako namučite onda pogledajte u udžbenik i to što niste znali pomnije naučite.

Netko možda misli da je za ovo učenje potrebno jako puno, vremena ali ako imate veliku želju da dobijete 5 ili 4 ništa vam ne bi  smjelo biti teško i jednom kada krenete s uhodanim načinom učenja to će vam prijeći u naviku i bit će vam zadovoljstvo učiti!!! Ovako sam i ja  učila i dobila 5 iz testa iz geografije!
:D Puno sreće na budućem testu ili odgovaranju

Web novinarka: Katarina Šijaković 6.b razred