"Reci mi to kratko i jasno" (Hrvatski za normalne ljude)
Autor: Evica Dernej, 13. 3. 2014.

Tako se zove jezični priručnik profesorice Nives Opačić, u izdanju NOVOG LIBERA u Zagrebu, 2009.

Priručnik je to za svakoga - jednostavan i razumljiv!

Koliko god se trudili u nastavi hrvatskoga jezika, jeziku našem i dalje puno toga "fali", rekli bi naši učenici.

Kako bismo savladali njegove zakonitosti, otkrili njegovo bogatstvo rječnika, upoznali nepoznato, služe nam pravopis, rječnik i gramatika.

Jezični priručnici i savjetnici dobra su i lagana štiva - jednostavno snalaženje i brzo zapamćivanje!

Stoga, svoje jezične neudomice rješavajte pomoću njih. Ne bojte se tražiti i pitati!

Dani hrvatskoga jezika (13.3. - 17.3.) otvorili su vrata knjižnice i čekaju vas!

Dani hrvatskoga jezika u knjižnici naše škole