Zelena čistka u Potnjanima
Autor: Ivana Ilić, Sanda Kaniža, 12. 5. 2014.

7. svibnja 2014. godine u Potnjanima je provedena zajednička akcija čišćenja okoliša - Zelena čistka, koja je dio globalne akcije World Cleanup 2014 (Očistimo svijet 2014.), a okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu u povijesti čovječanstva.

Našoj akciji čišćenja pridružili su se učenici Područne škole Potnjani sa svojim učiteljicama. Naoružani rukavicama i vrećama za smeće, vrijedne su dječje ruke sakupile sav otpad u selu Potnjani. Cilj je ove akcije osvještavanje o važnosti primarnog odvajanja otpada, podizanje svijesti o stvaranju i odlaganju otpada te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planeta Zemlje. Fotografije pogledajte pod opširnije.