Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec

Održano 3. Spelling Bee natjecanje u Područnoj školi Druškovec

Autor: Marija Grah, 20. 5. 2024.

U utorak, 14. svibnja, održano je 3. natjecanje u sricanju riječi na engleskom jeziku.

Natjecatelji matične i područne škole, njih dvadeset, spremali su se za taj dan čitave školske godine, a posebice posljednjih tjedan dana.

Na popisu je bilo riječi od tri do osam slova, sve redom iz udžbenika i obrađenih sadržaja. Ove godine, pokazalo se, odlično su svladali riječi do pet slova. Za riječi od šest slova je već trebalo malo više koncentracije i napora.

No, najbolji su napamet, bez pisanog predloška, sricali riječi i od osam slova! Sljedeće godine dodajemo riječi do deset slova, jer natjecatelji su očito spremni! 😊

Hrabro se 'borilo' dvadeset natjecatelja u dvije kategorije. U prvoj, mlađoj kategoriji, Beelings, bilo je devet natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je Alexandar Mešnjak, drugo mjesto Borna Fiškuš, a treće je pripalo učenici Patriciji Užar!

U starijoj kategoriji, Trainees, natjecalo se jedanaest učenika. Prvo mjesto osvojio je Mateo Martinčević, drugo mjesto Roko Martinčević, a treće mjesto osvojio je Antonio Možanić!

Čestitamo svim natjecateljima te pohvaljujemo sve koji su se odazvali i okušali, a to su: Lovro Maruševec, Tea Božić, Lucija Ribić, Ela Husnjak, Fran Benkus, Adam Mesec, Ela Ščuric, Tin Gašparić, Dominik Bek, Teo Martinčević, Gabrijel Halamek, Petar Martinčević, Sebastijan Vincek i Gabriel Bošnjak.

Nije im bilo lako, a napeto je bilo do zadnje sekunde! Zahvaljujemo i učiteljici Sandri Štrlek na pomoći oko organizacije i provedbe samog natjecanja!

Nadamo se da će uživati u novim naslovima na engleskom jeziku, razmjenjivati ih među sobom i da se dogodine vidimo u još većem broju! 😊

Zaštita djece na Internetu

Video - Kako zaštititi djecu na Internetu?

Brošura - Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona

HAKOM - Publikacije vezane uz zaštitu djece na Internetu

VATROGASCI - BROŠURA

Vatrogasci-edukativna brosura.pdf