Osnovna škola Goričan

Projekt "Energetska obnova zgrade Osnovne škole Goričan na adresi Školska 16, Goričan (KK.04.2.1.4.0052)" sufinancirala je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj Operativni program „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“

« Rujan 2024 »

Srednje škole

Sigurnost
Koliko često učiš?

Tisak

Stručni časopisi

Jednim klikom do...

Najrazred 2013./2014.
Autor: Alan Belak, Gabrijela Maltar, 1. 10. 2013.

Ove školske godine odlučili smo na poseban način pratiti učenje i ponašanje učenika u našoj školi i to na razini cijelog razreda.

Svaki dan iz svakog predmeta učitelji će vrednovati razred bodovima od 1 do 5.

Detaljnije doznajte klikom na:

Svaki dan iz svakog predmeta učitelji će vrednovati razred bodovima od 1 do 5.

Ocjena iz područja praćenje učenja dobit će se na temelju srednje ocjene razreda.

(zbroj svih dobivenih ocjena podijeljen s brojem učenika, kod pisane provjere)

Aktivnost kod ponavljanja, usvojenost gradiva i znanje, svaki učitelj na kraju sata vrednuje ocjenama od 1 do5.

Ocjena iz područja praćenje ponašanja biti će:

5 – kad svi učenici slušaju i aktivno sudjeluju u nastavi

4 – kad učenici prate nastavu, ali aktivno ne sudjeluju

3 – kad dvoje i više učenika slabije prate nastavu i ometaju je

2 – kad učenike često treba opominjati i prisiljavati na rad

1 – kad više od pola učenika u razredu ne prati  nastavu

Tijekom cijelog mjeseca razred će sakupljati bodove koje će se bilježiti na liste za praćenje učenja i ponašanja. Zadnji dan u mjesecu pedagoginja škole sakupit će liste i obraditi podatke, a rezultati će biti objavljeni na panou i web stranici škole. Od mjeseca listopada, do svibnja, znači osam mjeseci, za svaki mjesec birat ćemo najbolji razred u školi. Razred koji ostvari najbolje rezultate iz ponašanja i učenja, a k tome još uz pomoć razrednika/ce iskaže kreativnost u socijalnom i etičkom smislu, na kraju dobiva titulu NAJ RAZREDA u 2013./2014. godini.

Pedagoginja savjetuje:

• budite odgovorni prema obvezama i pomažite jedni drugima
  • ukaži prijatelju na njegove pogreške bez ljutnje
  • ugledaj se u ponašanje prijatelja koji se lijepo ponaša
  • vodite brigu o školskim obvezama, redovito učite i pišite zadaću
  • uljepšajte razred te brinite o čistoći i urednosti radnog prostora
  • iskrenost, povjerenje, zahvalnost, marljivost, strpljenje put su do uspjeha
  •

Želim vam reći da se za titulu NAJRAZREDA vrijedno boriti i truditi, jer će taj razred biti prigodno nagrađen. Nagrada će biti lijepa, zajednička, a opet u skladu s mogućnostima škole.

SRETNO U SAKUPLJANJU BODOVA, TRUDITE SE I BUDITE NASMIJANI!!!

Vaša pedagoginja