Osnovna škola Goričan

Projekt "Energetska obnova zgrade Osnovne škole Goričan na adresi Školska 16, Goričan (KK.04.2.1.4.0052)" sufinancirala je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj Operativni program „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“

« Rujan 2024 »

Srednje škole

Sigurnost
Koliko često učiš?

Tisak

Stručni časopisi

Jednim klikom do...

Noć muzeja 2016 - nastup naših učenika, program i dr.
Autor: Alan Belak, 1. 2. 2016.

Svake godine zadnji petak u mjesecu siječnju od 18 sati do jedan sat iza ponoći organizira se prigodan program uz besplatan ulaz u muzejima i galerijama diljem RH. U Muzeju Međimurja Čakovec ove godine svoje povijesno i kulturno nasljeđe prezentirat će općina Goričan. Općina Goričan je šesta po broju stanovnika u Međimurskoj županiji, a osim razvijene poljoprivrede i industrije može se pohvaliti brojnim kulturnim udrugama koje djeluju na tom području.

U sklopu prezentacije Općine Goričan nastupit će i učenici OŠ Goričan. Njih 35 nastupit će u sklopu velikog zbora OŠ Goričan kojim ravna Romana Holetić, prof. glazbene kulture. Osim zbora bit će i recitacija (učenica 7. B Doris Malović). Dio učenika nastupat će u Puhačkom orkestru Goričan i u KUD-u Goričan. Naravno, u pratnji će biti i dio profesora naše škole.

Osim programa koji je pripremljen od strane Općine Goričan posjetitelji će moći razgledati postavu muzeja, bit će nekoliko istaknutijih OPG-a sa svojim proizvodima (naravno, dio proizvoda moći će se kušati), a očekuju se i istaknutiji gosti.

Ulaz je besplatan.

Slike su u galeriji fotografija.

Hrvatsko muzejsko društvo organizira manifestaciju Noć muzeja u Hrvatskoj od 2005. godine. ktivnostima u manifestaciji Noći muzeja potiče se na prepoznavanje muzeja kao dinamičnih institucija koje povezuju ljude s globalnim izvorima informacija te idejama i stvaralaštvom za kojim tragaju; na prepoznavanju muzeja kao institucija koje čine bogatstvo ljudskog izraza i kulturnu raznolikost dostupnu svim korisnicima i na svim medijima te na poticanje aktivnosti razvijanja znatiželje kao motiva za posjet muzeju, muzeja kao ustanova znanja, ali i prostora za zabavu i smisleno provođenje slobodnog vremena.

Muzej Međimurja Čakovec u 11. Noći muzeja, koja će se održati u petak 29. siječnja 2016. godine, nastavlja s vlastitim, već tradicionalnim konceptom predstavljanja kulturno-povijesnog nasljeđa jedne međimurske općine ili grada (Međimurje se sastoji od 22 općine i tri grada). Kao regionalni muzej kojemu je osnovna zadaća sabiranje, istraživanje i prezentacija materijalne i duhovne baštine s područja čitavog Međimurja, na Noć muzeja potiče aktivno prožimanje muzejske institucije s živim organizmom i udrugama koje održavaju kulturnu baštinu živom u vidu plesa, pjesme, zanata, specifične nošnje i pripremi tradicionalnih jela.