Osnovna škola Goričan

Projekt "Energetska obnova zgrade Osnovne škole Goričan na adresi Školska 16, Goričan (KK.04.2.1.4.0052)" sufinancirala je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj Operativni program „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“

« Rujan 2024 »

Srednje škole

Sigurnost
Koliko često učiš?

Tisak

Stručni časopisi

Jednim klikom do...

Šah uz školu
Autor: Alan Belak, Mladen Vuk, 7. 6. 2016.

"Šah uz školu" je projekt koji je podržan od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te nudi nastavnicima šahovskih grupa i učenicima besplatnu registraciju na Internet Šahovsku platformu po modelu Garry Kasparov.

Osim jačanja brojnih kognitivnih i metakognitivnih vještina, pokazuje se da šah ima i snažnu motivacijsku ulogu, s obzirom da jača osjećaj samoefikasnosti i kompetentnosti kod djece, te omogućuje razvoj zdrave kompeticije među djecom. Cilj projekta je potaknuti masovnost djece u igri koja će im donijeti brojne pozitivne značajke tijekom obrazovanja.

NAPOMENA, zainteresirani učenici mogu se isključivo sami uključiti u ovaj projekt jer u školi trenutno ne djeluje šahovska grupa.

Učenici se mogu prijaviti za ljetnu školu šaha i pripremiti za 1. ili 2. godinu šahovske škole na jesen.

Kako bi Vaša škola sudjelovala u projektu "Šah uz školu", nastavnik šahovske grupe treba poslati putem e-maila imena i prezimena svih učenika koji pohađaju šahovsku grupu. Mi ćemo otvoriti njihove korisničke račune i poslati nastavniku podatke.

Email adresa: sahklube4@gmail.com

Prijedlog teksta za školsku web stranicu:

UPISI U LJETNJU ŠKOLU ŠAHA I PREDBILJEŽBE ZA PRVU I DRUGU GODINU

Tijekom ljetnih školskih praznika učenici se u svakom trenutku mogu uključiti u učenje šaha putem naše besplatne šahovske škole po modelu Garry Kasparov.
Početkom iduće školske godine nastavnici mogu registrirati nove učenike za 1.i 2. godinu učenja šaha.

Učenici se također i sami mogu registrirati na šahovsku platformu.
Web stranica registracije je: www.sah-uz- skolu.org

Na istoj stranici objavljen je popis škola i nastavnika registriranih na platformi "Šah uz školu", dok aktivnosti projekta možete pratiti na: www.sahklube4.hr

Web stranica platforme "Šah uz školu": www.sah-uz-skolu.eu

Objavljeni su i tekstovi s osnovnim informacijama o projektu:
Portal za škole o platformi "Šah uz školu":

i na Carnetovoj stranici za škole:

Nakon izuzetno velikog odaziva nastavnika za projekt šaljemo Vam odgovore na najčešće postavljena pitanja kako bi instruktore školskih šahovskih grupa što bolje upoznali s projektom "Šah uz školu".

Što je „Šah uz školu“?

"Šah uz školu" je projekt koji je podržan od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te nudi nastavnicima šahovskih grupa besplatne edukativne materijale i podršku kako bi šahovsko znanje što jednostavnije i kvalitetnije prenijeli na učenike.

Koje dobrobiti od projekta „Šah uz školu“ imaju nastavnici školskih šahovskih grupa?

Projekt „Šah uz školu“ omogućuje nastavnicima školske grupe besplatnu registraciju na Šahovsku internet platformu i udžbenik „Šahovsku početnicu“.
Šahovska Internet platforma omogućuje nastavnicima da na što učinkovitiji način educiraju početnike o osnovnim šahovskim pravilima. Interaktivni portal trenutno sadrži 34 lekcije koje uključuju i zadatke prve godine učenja šaha, a predviđene su još 64 lekcije za drugu i treću godinu učenja šaha. Nastavnik šahovske grupe ima uvid u statistiku riješenih zadataka učenika te na taj način može pratiti njihov šahovski napredak.

Platforma "Šah uz školu" pokazala se kao izvrstan alat za motiviranje i učenje šaha djece, te zahvaljujući njoj školske šahovske grupe imaju veći broj polaznika.

Besplatna "Šahovka početnica" za nastavnike školskih šahovskih grupa

Registracijom na web stranici www.sah-uz-skolu.org, nastavnici će dobiti korisničko ime i lozinku za šahovsku Internet platformu.
Što je cilj projekta „Šah uz školu“?

Platforma "Šah uz školu"

Ukoliko želite primati newsletter o aktivnostima projekta "Šah uz školu" prijavite se OVDJE (http://www.sah-uz-skolu.org/prijava-za-newsletter/)