Knjižničar: Tihana Pavić Varga
Radno vrijeme:
Svaki drugi dan: 800 - 1400
Podsjetimo se i upamtimo Pravila ponašanja u knjižnici
1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali radnici škole.
2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničar škole u vremenu od 8,00 do 14,00 sati i to SVAKI DRUGI DAN (raspored se nalazi na vratima knjižnice).
3. U prostoru knjižnice učenici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice.
4. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 1 knjigu i zadržati je najviše 30 dana. 5. Ako se knjiga ne vrati na vrijeme učenik plaća zakasninu koja iznosi 0,50kn po knjizi po danu.
6. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
7. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, podcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota ).
8. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete.
9. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu i to istovrsni primjerak kakav je posudio.
10. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.
11. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.
12. U knjižnici treba vladati red i mir.
13. U knjižnici nije dozvoljeno konzumiranje jela i pića.
MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE!
Bookmark projekt
Autor: Tihana Pavić Varga, 24. 11. 2017.
Naša se škola ove godine po prvi puta uključila u međunarodni Projekt razmjene bookmarka/straničnika. Projekt funkcionira tako što se škola ili neka druga institucija koja radi s djecom prijavi na međunarodnu platformu, organizatori joj dodjele zemlju partnera, zatim se izrađuju straničnici ne određenu temu i na kraju razmjene sa zemljom partnerom.
Naša škola je dobila Indiju kao partnera pa smo straničnicima željeli pokazati našu tradiciju, običaje, naš zavičaj. Kako je teklo izrađivanje pogledajte na slikama.
Također, organizirali smo skype razgovor sa školom u Indiji. Nakon početnih tehničkih poteškoća, razgovor je protekao u veselom i zabavnom tonu. S indijskim učenicima smo razgovarali o školi, o predmetima koje imaju, o jezicima koje uče, o sportovima kojima se bave, što rade u slobodno vrijeme, o filmovima koje gledaju, igricama koje igraju, ma o svemu o čemu djeca mogu razgovarati.
Na kraju su i nama stigli njihovi stračnici koje možete vidjeti na sljedećoj slici.
Evo i njih s našim straničnicima.