preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivana Antolčića Komarevo

Login
Školski kalendar

RASPORED ZVONJENJA

Priloženi dokumenti:
RASPORED ZVONJENJA.pdf

Korisni linkovi

 

Hrvatski pravopis

Anketa
Sviđa li vam se naš jelovnik?



Dnevni tisak
PRIJEVOZ UČENIKA

Priloženi dokumenti:
Prijevoz ucenika 24.25.pdf

Za roditelje

 

 

 

Vremenik

 

Lektire

Priloženi dokumenti:
Plan javne nabave 2015..xls

Brojač posjeta
Ispis statistike od 21. 11. 2014.

Ukupno: 60604
Danas: 2
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
TERENSKA NASTAVA - 24. 05. 2013.
Autor: Administrator , 29. 5. 2013.

 

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU.


Dana 24.05.2013.

godine učenici sedmog i osmog razreda OŠ Komarevo prisustvovali su satu povijesti slušajući izvorne govornike i sudionike Domovinskog rata. Riječ je o terenskoj nastavi koju zajednički organiziraju Gradski muzej Sisak i Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata, Temeljni ogranak Galdovo. Projekt je pokrenut u suradnji s OŠ Galdovo, no proširio se i na ostale sisačke škole.

U sklopu terenske nastave  učenici mogu  vidjeti mjesta na kojima je bila prva linija obrane, naoružanje i opremu iz tog razdoblja , a kroz dio nastave vode ih ratni veterani od kojih, osim povjesnih podataka, mogu čuti i njihove životne priče o tom ratnom razdoblju.

Jedan od njih je umirovljeni satnik Marin Jakopović koji je bio među prvim dragovoljcima u Komarevu. Pet godina na bojištu opisuje najljepšim i najtežim razdobljem svog života, a na „Satu povijesti“  učenike ne zamara činjenicima i podacima, već im, kako ističe, želi prenijeti atmosferu i osjećaje iz tog vremena. 

- Sramotno je ono na što sam naišao u udžbenicima pripremajući se za terensku nastavu. U udžbenicima povijesti za osnovne škole Domovinski rat je predstavljen na par stranica, samo s osnovnim informacijama. Smatrali smo kako je dužnost nas branitelja podsjećati na vrijednosti Domovinskog rata i doprinos građana i branitelja grada Siska,  na neprocjenjiv obol koji su branitelji dali u borbi za samostalnost Domovine. Tako je započeta ova suradnja koja traje već 4 godine, a posebno nas raduje šti su je nakon Galdova, prihvatile i sve ostale škole. Našim mladima želimo govoriti o načinu na koji smo otišli na ratište, o tome kako je bila organizirana obrana našeg grada, ali i o pogibiji naših suboraca, zapovjednika. Drago nam je što su reakcije pozitivne, profesori ističu kako na poseban način dopiremo do učenika, a to osjetimo i po reakciji djece. Oni aktivno sudjeluju u satu, a najčešći „okidač“ kojim ih aktiviramo i uključujemo u razgovor je pitanje imaju li koga tko je sudjelovao u ratu? – ističe Jakopović.  

Nakon pogledanog filma o obrani grada Siska i bojištima grada Siska, učenici su kroz razgovor sa satnikom Jakopovićem mogli doznati sve što ih je zanimalo glede Domovinskog rata.

Učenici su nakon predavanja uz pratnju razrednica i predmetnih nastavnika zapalili svijeće i pomolili se za sve pale branitelje Hrvatske i Komareva,  uz spomenik Palim braniteljima od 1991.-1995. godine na području naselja Komarevo i okolice.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju