Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

Posljednje vijesti

Učenici sudjelovali u ljetnom sportskom programu Sportski praznici

Autor: Ana Marinić, 25. 7. 2023.

0d 26.6. -21.7.2023., tijekom četiriju tjedana, pedesetak je učenika naše škole sudjelovalo u ljetnom sportskom programu Sportski praznici.

Riječ je o besplatnom ljetnom sportskom programu koji se u 2023. godini provodi na preko 80 lokacija u Republici Hrvatskoj. Projekt se provodi uz punu podršku Ministarstva turizma i sporta u suradnji sa županijskim školskim sportskim savezima i školskim sportskim savezom grada Zagreba.

U našoj su općini Sportski praznici održani po drugi puta, a sudjelovalo je oko pedesetak učenika naše osnovne škole pod vodstvom učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Ivane Hofman, tijekom četiriju tjedana; tijekom 1. tjedna u Tornju, tijekom 2. i 3. tjedna u Velikoj tijekom te 4. tjedan u Biškupcima. Aktivnosti učenika su obuhvaćale raznorazne  elementarne i štafetne igre, šetnje, elemente sportova s loptom, išlo se na boćanje, na penjanje po stijenama na Sokoline, na planinarenje do starog grada u Velikoj, itd. Učenici su kroz igru upoznavali svoje tijelo, učili zašto je potrebno biti aktivan, učili su se "fair playu", strpljivosti, poštivanju različitosti, sudjelovanju u odlukama. Program je bio u potpunosti besplatan za sve učenike, a svaki je učenik, sudionik programa dobio majicu te obrok i vodu. Učiteljica Ivana Hofman navodi da su, unatoč visokim ljetnim temperaturama, učenici uspješno odradili svoje SPORTSKE PRAZNIKE 2023, a zahvaljuje Općini Velika, koja je izašla u susret kada je bio potreban prijevoz učenika, također zahvaljuje gospodinu Josipu Lukačeviću (https://thrillseekercroatia.com/en/) koji je odvojio svoje slobodno vrijeme za upoznavanje učenika s penjanjem po stijeni, Boćarskom klubu Velika koji je u dva navrata primio učenike i približio im boćanje, bilo je napeto u igri:), i na kraju zahvala Veličkom d.o.o (https://velicko.hr/) koje je, prema dogovoru, uspješno odradilo dovoz hrane na sve lokacije.

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr