Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

Posljednje vijesti

Ponovni susret s dragim gostima iz Budimpešte

Autor: Ana Marinić, 25. 5. 2012.

U sklopu višegodišnje prijateljske suradnje koju naša škola održava s Hrvatskom osnovnom školom i gimnazijom iz Budimpešte, učenici nove generacije šestog razreda proveli su tjedan dana u Velikoj.

Iz Budimpešte je 6. svibnja pristiglo dvanaest učenika šestog razreda, zajedno s razrednicom, učiteljicom tjelesne kulture Biserkom Brindza te učiteljicom biologije Evom Kolar. Učenici su bili smješteni u obiteljima naših učenika sedmih razreda te jedne učenice šestog razreda. Čitav tjedan su pohađali nastavu skupa sa svojim domaćinima, a već drugog dana svog boravka u našoj školi priredili su nam malu priredbu u kojoj su pokazali svoje instrumentalne, recitatorske i plesne vještine.

U popodnevnim satima tijekom tjedna domaćini su svojim gostima pokazivali ljepote ovog kraja, pa su tako posjetili Velički grad, fazaneriju Lovačkog društva Lapjak te grad Požegu. Posebno im se svidio izlet na Jankovac gdje su imali prilike upoznati bioraznolikost ovog podneblja.

Posljednjeg dana nastave okušali su se u igri graničara u našoj sportskoj dvorani, a već sljedećeg jutra su, tužni zbog rastanka s novopečenim prijateljima, otputovali natrag u Budimpeštu. Rastanak, ipak, neće dugo trajati jer će već za nekoliko tjedana domaćini postati gostima tijekom boravka u mađarskoj prijestolnici.

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr