Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika

> O školi  > Knjižnica
Vijesti iz knjižnice

Likovni svijet Nore Vrselja

Autor: Ana Marinić, 1. 7. 2014.

Kada smo početkom ove školske godine primili Hrt-ov poziv školama u kojem se na suradnju u emisiji Puni krug, u rubriku Vijesti iz škola i školskih dvorišta,  pozivaju talentirana djeca, jedno se ime nametnulo samo po sebi.

Nora Vrselja, iznimno likovno nadarena učenica 3. razreda već se od prvih osnovnoškolskih dana ističe svojim talentom za crtanje kojim fascinira i učitelje i svoje razredne prijatelje. Nažalost, iako smo Noru odmah prijavili za sudjelovanje u emisiji, novinarka Hrt-a nam je napisala kako će se probati dogovoriti s dopisništvom u Požegi. Čitava priča tu završava prije no što je i počela, a nama preostaje predstaviti Noru i njen rad na našim stranicama, s nadom da će u budućnosti i učenici iz manjih mjesta imati jednaku priliku za predstavljanje svog talenta široj javnosti.

Sve dosadašnje Norine radove zainteresirani su učenici mogli pogledati na izložbi koja je posljednjih dana nastave postavljena u prostoru školske knjižnice. Tim smo povodom razgovarali s njom kako bismo doznali više o njenoj ljubavi prema crtanju.

Kada si nacrtala svoj prvi crtež? Imala sam 1, 5 godinu.

Tko ti je crtački uzor? Uz koga si zavoljela crtanje? Tata i nitko drugi!

Zašto voliš crtanje? Volim crtati jer je crtanje zanimljivo i mogu koristiti maštu.

Kad crtaš, imaš li kakav predložak? Služim se samo svojom maštom.

Što je bitno u crtanju? Volja želja, ljubav, rad i samo rad.

Čime  najviše voliš crtati? Flomasterom.

Do sada si sudjelovala na nekoliko natječaja – koji ti je najdraži? Volim sudjelovati na natječajima. Kada sam bila u igraonici u City centru u Zagrebu, crtala sam za natječaj za Majčin dan pa sam za svoj crtež nagrađena Swarovski kristalom.

Poklanjaš li svoje crteže prijateljima? Da, kada netko iz razreda ima rođendan, kaže što želi pa mu ja to nacrtam.

Što najviše voliš crtati? Zmajeve.

Zašto baš zmajeve? Zmajeve volim jer su opasni i lijepi su mi detalji koje smislim za njih.

Iako je Norina učiteljica Marija Šnajder njene radove slala na brojne natječaje namijenjene učenicima osnovnih škola, zanimljivo je da niti jedan nije nagrađen, no to je i donekle razumljivo; više puta smo se susreli s mišljenjem da te radove nije crtalo dijete, nego neka odrasla osoba. Da bismo to opovrgnuli, snimili smo Noru kako crta; dobila je papir, olovku i zadatak da nacrta ono što najviše voli. Naravno, nacrtala je - zmaja!

Sve Norine radove možete pogledati u albumu na našoj facebook stranici:

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK ZA OZUJAK 2024..docx

Školska knjižnica na Facebooku

« Travanj 2024 »

Što radite u slobodno vrijeme?

Ispis statistike od 17. 10. 2011.

Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Velika / Trg bana Josipa Jelačića 7, HR-34330 Velika / os-igkovacic-velika.skole.hr / ured@os-igkovacic-velika.skole.hr