Potraži narodne knjižnice u svom mjestu i pretražuj njihove e-kataloge na PORTALU NARODNIH KNJIŽNICA
Školska knjižnica je knjižno i informacijsko središte škole, gdje se prikupljaju, obrađuju,selekcioniraju, daju na korištenje knjige, časopisi , neknjižna građa, te drugi izvori znanja i informacija. Kroz knjižnicu se promiče knjiga i čitanje, potiče učenike na čitanje, osposobljava za samostalno učenje i cjeloživotno učenje,potiče se istraživački rad, učenje na različitim medijima, organiziraju razne aktivnosti, druženja s književnicima, čitanje priča, kvizovi, radionice, te promiče suradnja s drugim kulturnim, informacijskim i inim ustanovama.
Književni susret s Melitom Rundek koji se trebao održati 28.11. 2011. u prostoru škole odgađa se do daljnjega zbog bolesti književnice. Romani "Psima ulaz zabranjen" i "Haj, ja sam online" mogu se kupiti u knjižnici po sniženoj cijeni od 76,80 kn.
Melita Rundek rođena je 1961. godine u Zagrebu. Diplomirala je Komparativnu književnost i fonetiku na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Najprije je radila kao glavna urednica jednog tvorničkog lista. Godine 1992. zapošljava se na Dječjem odjelu Knjižnica grada Zagreba. Napokon se našla među mnoštvom knjiga koje je čitala cijeli život. Počela je pisati za djecu. Isprva su to bile priče koje su objavljene na Hrvatskom radiju – priče za laku noć, a potom priče u Modroj lasti. Godine 1998. napisala je svoj prvi roman za djecu – Psima ulaz zabranjen – vesela, ljubavna pripovijest o psima, knjigama i ostalome. Roman je dobi nagradu Ivane Brlić-Mažuranić. Autorica se bavi i slikanjem. 2004. godine imala je svoju prvu samostalnu izložbu slika nazvanu Izvan okvira.
Iz bibliografije: Psima ulaz zabranjen, Mirko i 7 prigovora, Kupit će ti tata koturaljke, Zora, 5 i pola minuta do zvona
UPUTE ZA KORIŠTENJE : NA MREŽI KNJIŽNICA POTRAŽI KNJIŽNICU OŠ JOSIPA BADALIĆA I PRETRAŽI KATALOG KNJIŽNICE
WEBPAC - Skupni katalog sustava Zaki
E knjiga je skraćenica od elektronska knjiga, a to je knjiga koja se distribuira u digitalnoj formi. E knjige se čitaju na računalima pomoću odgovarajućeg programa ( Adobe Reader ili Microsoft Reader) ili na posebnim e čitačima. E knjiga se prvi put spominje 1971. kada se Michael Hart, student u Illinoisu, putem sveučilišne mreže počeo distriburati knjige u digitalnoj formi. To je bio početak projekta koji je Hart poslije nazvao Project Gutenberg. Projekt se zalaže za kreiranje elektronskih verzija književnih djela u jevnom domenu i njihovo besplatno distibuiranje putem interneta i ima veliku zaslugu za širenje i popularnost e knjige.
Dok u svijetu tržište e knjige raste , u Hrvatskoj je tek u povojima.Postoje specijalizirane knjižare na hrvatskom tržištu putem kojih je moguće kupiti e knjige : Vip knjižara i Planet9.