Potraži narodne knjižnice u svom mjestu i pretražuj njihove e-kataloge na PORTALU NARODNIH KNJIŽNICA
Školska knjižnica je knjižno i informacijsko središte škole, gdje se prikupljaju, obrađuju,selekcioniraju, daju na korištenje knjige, časopisi , neknjižna građa, te drugi izvori znanja i informacija. Kroz knjižnicu se promiče knjiga i čitanje, potiče učenike na čitanje, osposobljava za samostalno učenje i cjeloživotno učenje,potiče se istraživački rad, učenje na različitim medijima, organiziraju razne aktivnosti, druženja s književnicima, čitanje priča, kvizovi, radionice, te promiče suradnja s drugim kulturnim, informacijskim i inim ustanovama.
24.11.2011. U 11.00 sati u prostoru škole održan je književni susret s piscem Robertom Mlinarcem, autorom knjige Moji grafiti i drugih djela. Susret je omogućilo Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad.
Robert Mlinarec rođen je 1966. u Zagrebu. Studirao na Filozofskom fakultetu u Zagrebu filozofiju, etnologiju i informatiku. Objavljuje u domaćim i stranim časopisima, prevođen na desetak jezika.
Objavio:
Georginine suze, Naklada MD, Zagreb, 1997.
Quattro stagioni (suautor sa Zoranom Ferićem, Miroslavom Kišom i Borisom Perićem), Area, Zagreb, 1998.
Film od pet sekunda, Area, Zagreb, 1998.
Tkači snova, Stajer-graf, Zagreb, 1999.
Mali noćni pomagači, Egmont, Zagreb, 2000.
Sve o vjetrenjačama, Naklada MD, Zagreb, 2002.
Triangulacija (s J. Mlakićem i D. Šimovićem, Hercegtisak), Split-Široki Brijeg, 2003.
Dobrodošli u školu, edukativna slikovnica, Zagreb, 2005.
Tragovi/Traces, Naklada Mlinarec & Plavić, Zagreb, 2006.
Moji grafiti (sa R. Bjelčićem i V. Bakarićem), Matica hrvatska, Vinkovci, 2006.
Klik-klik, Matica hrvatska, Vinkovci, 2007.
UPUTE ZA KORIŠTENJE : NA MREŽI KNJIŽNICA POTRAŽI KNJIŽNICU OŠ JOSIPA BADALIĆA I PRETRAŽI KATALOG KNJIŽNICE
WEBPAC - Skupni katalog sustava Zaki
E knjiga je skraćenica od elektronska knjiga, a to je knjiga koja se distribuira u digitalnoj formi. E knjige se čitaju na računalima pomoću odgovarajućeg programa ( Adobe Reader ili Microsoft Reader) ili na posebnim e čitačima. E knjiga se prvi put spominje 1971. kada se Michael Hart, student u Illinoisu, putem sveučilišne mreže počeo distriburati knjige u digitalnoj formi. To je bio početak projekta koji je Hart poslije nazvao Project Gutenberg. Projekt se zalaže za kreiranje elektronskih verzija književnih djela u jevnom domenu i njihovo besplatno distibuiranje putem interneta i ima veliku zaslugu za širenje i popularnost e knjige.
Dok u svijetu tržište e knjige raste , u Hrvatskoj je tek u povojima.Postoje specijalizirane knjižare na hrvatskom tržištu putem kojih je moguće kupiti e knjige : Vip knjižara i Planet9.