Potraži narodne knjižnice u svom mjestu i pretražuj njihove e-kataloge na PORTALU NARODNIH KNJIŽNICA
Školska knjižnica je knjižno i informacijsko središte škole, gdje se prikupljaju, obrađuju,selekcioniraju, daju na korištenje knjige, časopisi , neknjižna građa, te drugi izvori znanja i informacija. Kroz knjižnicu se promiče knjiga i čitanje, potiče učenike na čitanje, osposobljava za samostalno učenje i cjeloživotno učenje,potiče se istraživački rad, učenje na različitim medijima, organiziraju razne aktivnosti, druženja s književnicima, čitanje priča, kvizovi, radionice, te promiče suradnja s drugim kulturnim, informacijskim i inim ustanovama.
Izdavači Planetopija, 24sata, Večernji list, Rockmark, Dvostruka Duga, Veble commerce, Škorpion, Školska knjiga, Miš, Stanek te diskografi Dancing Bear, Dallas i Croatia Records samo za vas pripremili su preko 10 000 različitih naslova i omiljenih CD-a po vrtoglavo niskim cijenama. Svjetski i domaći hitovi, knjige za djecu, kuharice, priručnici, stručna literatura i još mnogo toga uz posebno visoke popuste (do 80%!).
U NOĆI KNJIGA (ponedjeljak, 12.12.) sudjelujte u trampi knjiga od 18 do 22 sata. Razmijenite svoje stare naslove za neke nove ili pronađite knjige koje već dugo tražite. A donirate li svoje stare knjige za SOS Dječje Selo Hrvatska, očekuju vas i nagradna iznenađenja.
U ponudi će se naći najveći beletristički hitovi poput Kolibe Wiliama P. Younga, Čuda u Poskokovoj Dragi Ante Tomića, romani Miljenka Jergovića, svjetski bestseleri Angelologija Danielle Trussoni i Vrijeme anđela Anne Rice, intrigantni krimići, publicistički hitovi poput knjiga Četverostani radni tjedan i J*** mi se te veliki izbor knjiga za djecu i slikovnica, knjiga iz područja beletristike, publicistike, duhovnosti, samopomoći, povijesnih romana, kao i stručne literature, od informatičkih priručnika do medicinskih udžbenika.
Izvor : www.femina.hr
UPUTE ZA KORIŠTENJE : NA MREŽI KNJIŽNICA POTRAŽI KNJIŽNICU OŠ JOSIPA BADALIĆA I PRETRAŽI KATALOG KNJIŽNICE
WEBPAC - Skupni katalog sustava Zaki
E knjiga je skraćenica od elektronska knjiga, a to je knjiga koja se distribuira u digitalnoj formi. E knjige se čitaju na računalima pomoću odgovarajućeg programa ( Adobe Reader ili Microsoft Reader) ili na posebnim e čitačima. E knjiga se prvi put spominje 1971. kada se Michael Hart, student u Illinoisu, putem sveučilišne mreže počeo distriburati knjige u digitalnoj formi. To je bio početak projekta koji je Hart poslije nazvao Project Gutenberg. Projekt se zalaže za kreiranje elektronskih verzija književnih djela u jevnom domenu i njihovo besplatno distibuiranje putem interneta i ima veliku zaslugu za širenje i popularnost e knjige.
Dok u svijetu tržište e knjige raste , u Hrvatskoj je tek u povojima.Postoje specijalizirane knjižare na hrvatskom tržištu putem kojih je moguće kupiti e knjige : Vip knjižara i Planet9.