preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ljudevita Gaja Nova Gradiška

Login
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

 

 

"Mozak nije posuda koju treba napuniti,

već vatra koju treba zapaliti" 

(Plutarh)  

- prethodni citati -

Brojač posjeta
Ispis statistike od 7. 3. 2011.

Ukupno: 719418
Ovaj mjesec: 8111
Ovaj tjedan: 714
Danas: 50
GODIŠNJAK

ŠKOLSKA PREHRANA

e-Škole

 

HIMNA ŠKOLE

 

Podno Slavče, kraj potoka,
djetinjstvo se moje smije.
Prva ljubav tu se krije,
naše igre, maštarije.

Tu se uči, tu se radi,
slažu dvojke i petice.
Novi život tu se gradi
u  školi kraj Šumetlice.
 
Našu školu mnogi znaju
po slavnome Ljudevitu Gaju.
Daleko se čuje ime
eko-škola Slavonije.

HIMNA EKO-ŠKOLE

  

Hoće li sunce zauvijek sjati?
Zlatne haljine na nebu tkati?
Hoće li trava zelena biti?
Svi zdravu vodu želimo piti.
 
S.O.S. otvorite oči.
S.O.S. zemlja vas moli.
S.O.S. ljubavi treba.
Ona nas hrani i vodi do neba.
    
Hoće li vjetar donositi kišu?
Il΄ nam se tužni dani pišu?
Hoće li ljubav jača biti
da prirodu zdravu štiti?
 
S.O.S. otvorite oči…

EKO KODEKS

DIJAMANTNI CERTIFIKAT

LOGO STOP NASILJU

LJUDEVIT GAJ

Hrvatski preporoditelj, književnik, političar, zastupnik u Hrvatskom Saboru te tvorac ilirizma i vođa hrvatskog narodnog preporoda. Ljudevit Gaj rođen je 8. srpnja 1809. u Krapini. Njegova pjesma Još Hrvatska ni propala postala je hrvatska narodna preporodna budnica. Umro je  20. travnja 1872. u Zagrebu.

Naslovnica
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Erasmus + razmjena učenika Hrvatska
Autor: MIRELA TOMIĆ, Dinko Šimić, 12. 11. 2021.

Ako ste unatoč kišovitom vremenu bili u šetnji od 3.11. do 10.11., mogli ste u našem gradu sresti živahnu družinu tinejdžera, od kojih neki govore nama prilično egzotičnim jezikom, dok nam onaj drugi zvuči pomalo poznato. To su bili naši gosti, učenici iz Grčke i Poljske, i njihovi nastavnici. Posjetili su nas u sklopu Erasmus + projekta “Learn how to learn” u kojem naša škola sudjeluje kao partner sa školama iz Wroclawa i Atene. Na razmjeni učenika proveli su sedam dana u našem gradu. Bili su smješteni u Hostelu Laganini gdje su se u ugodnom ambijentu družili međusobno, ali i s učenicima naše škole te čak proslavili I jedan rođendan.


Svakodnevno su u školi radili na radionicama tako što su podijeljeni u međunarodne grupe pripremali sate iz engleskog, fizike i geografije koristeći raznovrsne IKT alate. Iz engleskog su obrađivali sljedeće teme: tradicionalna nacionalna jela, božićni  i uskrsni običaji iz svake od tri zemlje. Na fizici su predstavljali izumitelje i izume te znanstvenike iz svojih zemalja, a na geografiji su proučavali kako reljef svake zemlje utječe na njenu ekonomiju te ulogu naših zemalja u EU. Sve su to radili uz mentorstvo učitelja Dinka Šimića, Mladena Ivoševića, učiteljica Antonije Jelančić, Ane Tuličić i Mirele Tomić. Zadnji dan su održali prezentacije onog što su napravili I proveli kvizove o znanju koe su stekli. Jura Matijašević, Lucija Prpić, Iva Medunić, Tina Narančić, Borna Strinavić, Vito De-Villa, Hana Karaturović, Leo Briški, Tara Sokić, Hana Mokricki, Niko Trnka, Hana Blažević I Krešimir Ložić učenici su naše škole koju sudjeluju u projektu.

Učenike smo vodili i u obilazak grada uz vodstvo gospodina Ivice Brtana koji im je ispričao o povijesti i znamenitostima našeg grada. Prošetali smo i do samostana i dvorca u Cerniku. Učenici iz Poljske posjetili su i memorijalnu sobu u Domu hrvatskih branitelja. U subotu smo bili na izletu u Krapini gdje smo obišli Muzej Krapinskog pračovjeka, a zatim smo otišli u Zagreb. Tamo su učenici odigrali igru Escape Room Unlock Zagreb koja se sastojala od timskog natjecanja u rješavanju zagonetki po centru grada kako bi otključali misterioznu škrinju i istovremeno upoznali Zagreb.

U nedjelju je učiteljica Marina Holenda organizirala maštovite i zabavne sportske aktivnosti gdje su miješani međunarodni timovi odmjerili snage u brzini, spretnosti I preciznosti. Sve je završilo ručkom u našoj školi. Naime, naši kuhari Marina I Luka pripremili su tradicionalni čobanac.

Zadnje večeri smo upriličili priredbu kojom su učenici 5.b,uz vodstvo razrednice Marinele Banovčić, uz dirigentsku palicu učiteljice Veronike Terzić i multimedijsku podršku učiteljice Ane Tuličić, predstavili naš kraj i Hrvatsku. Počastili smo ih tradicionalnim slavonskim kulenom, slaninom i kobasicom, čvarkušama, ćuptetama I slanim kiflicama, piletinom s mlincima, a na kraju su se zasladili tradicionalnim slavonskim kolačima za koje su, kao i za slana predjela, zaslužni roditelji naših učenika, sudionika u projektu. Gostima su podijeljeni prigodni pokloni za čiju izradu su se pobrinule  naše učiteljice Martina Tomašić, Jasminka Roknić, Terezija Višić, Antonija Jelančić, Đurđica Kumić Cindrić i učitelj Tihomir Kudra, a upakirale i ukrasile su ih defektologinja Martina Akmačić i psihologinja Danijela Tomica.

Gosti se se sretno vratili svojim domovima, a napustili su nas uz riječi hvale, zagrljaje i suze. Učitelji Mirela Tomić, Antonija Jelančić i Dinko Šimić za nekoliko dana povest će sedmero naših učenika na učeničku razmjenu u Poljsku.

Vrijednost ovoga projekta je u druženju, razmjeni i stjecanju novih znanja i iskustava,  upoznavanju i posjećivanju novih država, stvaranju novih prijateljstava bez prepreka I predrasuda. Svakako je bilo ugodno gledati i slušati naše učenike kako bez problema komuniciraju na engleskom jeziku sa svojim novim prijateljima, a sve će ovo još jednom biti potvrđeno u Poljskoj.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju