Osnovna škola Marina Getaldića Dubrovnik

Najbolji mladi graditelj je Ivan Beusan

Autor: Ana Borić Gluhan, 23. 4. 2014.

Ivan Beusan, učenik 6A razreda, osvojio je prvo mjesto na državnom natjecanju iz Tehničke kulture, u kategoriji graditeljstvo.

- Budući da je riječ o ogromnom natjecanju ono je podijeljeno na nekoliko kategorija. Ivan se natjecao u kategoriji graditeljstvo za šeste razrede.

Natjecanje je održano u Primoštenu i trajalo je tri dana iz razloga što je jako obilno- prvo se polagao teorijski ispit znanja koji je trajao 90 minuta, onda je pristupio praktičnom dijelu zadatka gdje je izraživao tehničku tvorevinu.

Ove godine mu je bio zadatak izraditi drvenu kućicu sa trijemom po zadanim mjerama. Nije bilo odstupanja od mjera i komisija koja je cjenjivala rad bila je jako stroga. Rad se izrađivao osam sati sa pauzama. Treći dan morao je obraniti rad pred komisijom sastavljenom od tri člana, odnosno izložiti što je radio, kojim se alatom i materijalima služio, što je bilo teško, što lako, kako bi komisija vidjela da barata tehničkim izrazima.

Dakle, Ivan je morao znati teoriju, morao je znati govoriti i rukama napraviti rad što je jako teško za jednog šestaša. A komisija mu sve mjeri- i stupiće i krov, gleda je li ljepilo iscurilo te zbraja sve bodove. Najviše 50 bodova nosio je sam rad, 30 bodova nosila je teorija, a 20 obrana rada. Ivan je ima 92 boda- rekao nam je Ivanov profesor Miro Kljunak.

Graditeljstvo Ivana zanima od 5.razreda osnovne škole, kada je dobio predmet Tehnička kultura.

-Sredinom 5.razreda sam vidio da je tehnički kao novi predmet zabavan i da mi je draži od ostalih predmeta i tada me zapravo počelo zanimati graditeljstvo- rekao je, dodavši kako je silno sretan što je upravo on osvojio prvu nagradu.

-Nije bilo ni lako, a ni previše teško- naglasio je, dodavši kako je i kolegama u razredu također drago što je osvojio prvo mjesto.

-Nemam još ovakvih radova, ali valjda će ih biti- istaknuo je. Ivan Beusan inače je odličan učenik. Osim što je "umješan", ide i u Glazbenu školu Luke Sorkočevića i svira obou. Što reći nego ovom vrijednom dječaku čestitati i poželjeti mu još puno ovakvih nagrada.

Tekst preuzet iz tiskanog izdanja Dubrovačkog lista (23.travnja 2014.)

PREHRANA

Centar za sigurniji internet nudi mogućnost anonimnog prijavljivanja ilegalnog sadržaja te besplatni broj za savjete.

Netica nudi odgovore na pitanja korisnika o pravilnom i sigurnom korištenju interneta, ali i o nekim aktualnim temama u digitalnom svijetu.

« Kolovoz 2024 »

METEO PODACI

Imate sliku, komentar, kritiku, pohvalu...

Sudjelujte u stvaranju stranica, javite se!

mgbiblioteka@gmail.com

Sigurnost i zaštita djece na internetu

Osnovna škola Marina Getaldića Dubrovnik / Frana Supila 3, HR-20000 Dubrovnik / os-mgetaldica-du.skole.hr / ured@os-mgetaldica-du.skole.hr