Osnovna škola Marina Getaldića Dubrovnik

„Restore OurEarth“ - (Obnovimo našu Zemlju)

Autor: Administrator , 22. 4. 2021.

Dragi svi,

SRETAN VAM DAN PLANETA ZEMLJEsmiley!

na naslovnoj slici ove objave je službeni plakat za ovogodišnji Dan planeta Zemlje kojeg je kreirao poznati brazilski umjetnik Paulo Cesar Silva - Speto.

Speto kaže: "Moje djelo simbolizira nadu u mlade koji su, kolijevka naše budućnosti. Srna je simbol mira, ljubaznosti i nježnosti. Iako „plaha“ sposobna je oduprijeti se neprijatelju. Nije bespomoćna, već vrlo snažna i hrabra. Sunce, zahvaljujući životnoj energiji koju nam daje, predstavlja napredak čovječanstva."

Tema ovogodišnjeg Dana planeta glasi „Restore OurEarth“ (Obnovimo našu Zemlju).

Dan planeta Zemlje obilježen je prvi put 22. travnja 1970. godine kako bi se naglasila potreba za očuvanjem prirodnih resursa planeta.

U „vrtlogu pandemije“ zapitajmo se koliko smo odgovorni prema prirodi!!no

"Hoće li nas, ako već ne zadnja izumrla periska, ili zadnja izumrla kornjača s Galapagosa, ili tako prorijeđeni bjeloglavi supovi u Kvarnerskom zaljevu, ili katastrofalno smanjen broj marljivih pčelica radilica…bez kojih nema oplođivanja, ni ploda, ni hrane za čovjeka, hoće li nas naš vlastiti um potaknuti na razum i razuman odnos prema prelijepoj modrozelenoj kuglici u ovom svemiru, na kojoj živimo, koju zovemo planet Zemlja i čiji dan obilježavamo 22. travnja već 51 godinu. Što smo u tom vremenu postigli?"

(Lidija Komes)

PREHRANA

Centar za sigurniji internet nudi mogućnost anonimnog prijavljivanja ilegalnog sadržaja te besplatni broj za savjete.

Netica nudi odgovore na pitanja korisnika o pravilnom i sigurnom korištenju interneta, ali i o nekim aktualnim temama u digitalnom svijetu.

« Kolovoz 2024 »

METEO PODACI

Imate sliku, komentar, kritiku, pohvalu...

Sudjelujte u stvaranju stranica, javite se!

mgbiblioteka@gmail.com

Sigurnost i zaštita djece na internetu

Osnovna škola Marina Getaldića Dubrovnik / Frana Supila 3, HR-20000 Dubrovnik / os-mgetaldica-du.skole.hr / ured@os-mgetaldica-du.skole.hr