Svi učenici i učitelji dobili su određene zadatke, kako što dostojnije obilježiti te tužne dane.
Učenici razredne nastave, zavisno prema uzrastu, crtali su i bojali golubice mira, pisali poruke mira i ljubavi, crtali simbole grada i pisali kratke sastavke o svom djetinjstvu u našem gradu.
Učenici predmetne nastave, na satima hrvatskog jezika čitali su tekstove hrvatskih pisaca o Vukovaru te analizirali i razgovarali o tekstovima našeg legendarnog ratnog izvjestitelja, inače kolege učitelja, knjižničara, Siniše Glavaševića.
Tako su nastale neke lijepe pjesme i sastavci naših učenika.
Na satima likovne kulture, učenici likovno talentirani, izradili su prekrasne radove na temu kako oni sami doživljavaju te ratne mjesece u Vukovaru.
Na satima povijesti učenici su ukratko upoznati s povijesnim činjenicama Bitke za Vukovar. Učenicima je naglašeno kako je važno biti svjestan povijesne istine, i isto tako biti promicatelj mira i ljubavi.
Učenici osmih razreda, kao zadatak iz predmeta povijest, dobili su napraviti intervju na sudionikom/sudionicom ratnih događanja u Vukovaru 1991.
Tako su nastali potresni zapisi, potresna svjedočanstva svjedoka vremena.
Na satima engleskog jezika učenici su prevodili tekstove te snimili edukativni video o Vukovaru na engleskom jeziku, kako bi i oni koji ne razumiju naš jezik, mogli dobiti uvid u ratna stradanja našeg grada.
Učenici produženog boravka također su sudjelovali u obilježavanju Dana sjećanja, i to prigodnim plakatom.
17.11. nakon nastave, učenici i učitelji naše škole, išli su na Memorijalno groblje Domovinskog rata te odali počast žrtvama našeg grada. Održan je prigodni program, molitva, čitanje literarnih radova učenika i polaganje crvenih ruža za duše naših nestalih.