preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Mato Lovrak" Nova Gradiška

Login
Osobna karta škole

Sandučić povjerenja

Društvene mreže


Školska knjižnica

Radovi mladih novinara

UDŽBENICI

RED BUTTON

Kalendar
« Kolovoz 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

CARNet
Glazbeni odjel

Ja i sva moja lica

Školska prehrana

Nove rubrike

Logo naše škole

Korisno

Priloženi dokumenti:
opcinaGrad.ppsx

Skole.hr
Brojač posjeta
Ispis statistike od 22. 1. 2010.

Ukupno: 965287
Ovaj mjesec: 6444
Danas: 79
Sigurnost djece na internetu

Osnovna škola „Mato Lovrak“ iz Nove Gradiške, zajedno s partnerskim školama: OŠ Veliki Bukovec, OŠ Popovača, OŠ Gripe iz Splita i OŠ Mladost iz Osijeka uključena je u projekt Europske unije „Sigurnost djece na internetu“. Projekt se financira iz IPA programa Razvoj ljudskih potencijala. Podršku pri realizaciji Projekta pruža im Hrvatska akademska mreža CARNet, Agencija za odgoj i obrazovanje, Agencija za zaštitu osobnih podataka, a na lokalnoj razini Grad Nova Gradiška, Županija brodsko- posavska, Turistička zajednica Nove Gradiške i druge lokalne institucije i organizacije.

Ciljevi Projekta su:

-Razviti i primijeniti dio školskog kurikuluma o sigurnosti djece na internetu u sklopu Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO).
-Poboljšati obrazovne vještine i stručnost učitelja za poučavanje usmjereno učenicima.
-Poboljšati digitalne kompetencije učenika i razviti kritički stav prema odgovornoj uporabi IKT-a.
-Podići razinu svijesti učenika, učitelja, roditelja i opće javnosti za pitanja koja se odnose na dječju sigurnost online u sinergiji s politikama Europske unije

Realizacija Projekta započela je u kolovozu 2013. edukacijom učitelja, a završava pilot testiranjem i diseminacijom u prosincu 2014.godine.

w w w . p e t z a n e t . h r

Vijesti - Projekt "Sigurnost djece na internetu"
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
U OŠ „Mato Lovrak“ održana konferencija za medije
Autor: Natalija Golovrški, 13. 10. 2014.

U sklopu projekta „Sigurnost djece na internetu“ u petak je 10.listopada 2014.godine u prostoru škole održana konferencija za medije. Uz učenike i djelatnike škole konferenciji je prisustvovala i gđica Jelena Lovrek ispred Policije te gđa Vera Jurić ispred Grada Nova Gradiška, a pratili su je novinarka Višnja Ružojčić, iz dopisništva Hrvatske radio televizije, Sanja Bukvić, novinarka Radija Nove Gradiške, te Ivanka Herceg i Momir Divjak, novinari portala Ng buntovnici i web radija Unitas koji je izravno i prenosio cijelu konferenciju.


Na konferenciji su govorili predstavnici pedagoškog tima škole  u projektu Sigurnost djece na internetu: Vesna Lončar-Cindrić, ravnateljica Škole i koordinator u projektu, Verica Lukačević, Đurđa Trupinić, Vedran Šperanda i Natalija Golovrški.

Vesna Lončar-Cindrić novinarima je predstavila sam projekt i njegove aktivnosti i ciljeve i zahvalila bivšem ravnatelju Mirku Golovrškom na podršci koju je pružao projektu i timu u radu na projektnim zadatcima. Istaknula je značaj ovoga projekta za sve škole u Hrvatskoj i predstavila multimedijsku mobilnu učionicu s opremom od 24 tableta i interaktivnom pametnom pločom koju je škola participirala iz projekta.

Verica Lukačević okupljenima je predstavila portal  petzanet.HR  na kojem se nalaze i svi materijali koje su izradile škole partneri u projektu za sve razrede osnovne škole, a koji su namijenjeni učenicima, učiteljima i roditeljima. Posebno je predstavila priručnik za učitelje u modulu 2 (za 3.i 4. razred) na kojem su radili članovi školskog pedagoškog tima.

Đurđa Trupinić  predstavila je koncept udžbenika za učenike i prezentirala cijeli digitalni udžbenik. Govorila je i o fazi u kojoj se trenutno projekt nalazi (fazi pilotiranja materijala u 4. i 6. razredu).

Natalija Golovrški prezentirala je priručnik za roditelje koji je dio kompleta za svaki pojedini modul ( i svaku temu). Priručnik je zamišljen kao savjetnik roditeljima – potiče ih na razmišljanje, daje prijedloge i savjete.

Jelena Lovrek, predstavnica Policije, govorila je o projektu Red button i istoimenoj aplikaciji za online prijavu zlostavljanja na internetu.

Vedran Šperanda predstavio je multimedijske materijale koji su uz svaku temu nastali. Istaknuo je kako je u cijelom projektu nastalo gotovo 800 materijala, od čega 2/3 čine multimedijski materijali: prezentacije, kvizovi, igre, filmovi i video i audio materijali, online ankete i upitnici.

Članovi tima u sljedećem će razdoblju raditi na sređivanju materijala (nakon pilotiranja) i prezentaciji projekta i projektnih materijala na županijskim i državnim stručnim vijećima učitelja različitih struka.

 

Pedagoški tim u projektu Sigurnost djece na internetu





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju