Osnovna škola Pećine Rijeka

Blog OŠ Pećine

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Rujan 2024 »

Zabavno i poučno

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Digitalni učenički inkubator – učenici 6. razreda koji polaze GOO ušli su u TOP 5 timova na državnoj razini
Autor: Ksenija Sobotinčić Štropin, 15. 6. 2022.

Učenici 6. razreda koji polaze u školi program Građanski odgoj i obrazovanje, ušli su u TOP 5 timova na natječaju Digitalni učenički inkubator, na državnoj razini, sa svojim projektom „Interaktivni memory“. Osmislili su i izradili projekt kako bi omogućili djeci s oštećenjem vida sudjelovanje u društvenoj igri memory te kako bi doprinijeli senzibilizaciji videćih ljudi prema ljudima s oštećenjem vida. Ključna poruka koju su učenici prenijeli svojim projektom „Interaktivni memory“ sadržana je u motu projekta „Igra za sve“.

Digitalni učenički inkubator nastao je kao inicijativa Instituta za inovacije, Školske knjige i Znanstvenog centra izvrsnosti za školsku efikasnost i menadžment kojom se učenike osnovnih i srednjih škola potiče na kreativno promišljanje i angažira oko osmišljavanja ideja i razvoja inovativnih projekata – kako bi aktivno razvijali nove generacije kreativaca i inovatora koji mijenjaju svijet.

Učenici 6. razreda koji polaze GOO tijekom školske godine na satovima GOO-a kreativno su se i inovativno izražavali te su u školskoj knjižnici, Prvoj dječjoj knjižnici za djecu s oštećenjem vida te u senzornoj sobi stvarali projekt „Interaktivni memory“. Ideju projekta razradili su  izrađujući memory papučice koje su specifičnog dizajna te je svaki memory par izrađen od drugačijeg materijala. Također, uz društvenu igru memory, osmislili su autorski radio igrokaz na predlošku priče Ele Peroci „Maca Papučarica“ te napisali autorsku pjesmu koju izvode u sklopu igrokaza. Interaktivni memory društvena je igra u koju su uključeni interaktivni elementi sadržani u autorskom radio igrokazu i pjesmi „Maca Papučarica“, što zaokružuje priču društvene interaktivne igre koja se igra s memory parovima papučica iz istoimene priče. Projekt „Interaktivni memory“ nastao je iz potrebe pružanja mogućnosti djeci s oštećenjem vida da sudjeluju u društvenim igrama.

Prezentaciju projekta „Interaktivni memory“ možete pogledati ::ovdje::

Radio igrokaz „Maca Papučarica“ možete poslušati ::ovdje::

Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024