Osnovna škola Pećine Rijeka

Blog OŠ Pećine

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Rujan 2024 »

Zabavno i poučno

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Maturalac
Autor: Anamarija Pogorelec, 19. 9. 2012.

Na naš posljednji osnovnoškolski izlet - maturalac krenuli smo 14. rujna 2012. s profesorom Patekarom i profesoricom Vukić-Lukić. Iako smo krenuli u ranojutarnjim satima, nikome se nije spavalo, već smo svi bili budni i spremni za nezaboravan provod. Prvi grad koji smo posjetili bio je Zadar. Neobičnu melodiju stvarale su morske orgulje dok smo gledali u beskrajno more i slušali o stvaranju tih glazbala. Kada je svatko od nas našao mjesto na Marsu, Jupiteru, Veneri, neki pak na Zemlji, vodič nam je ispričao nešto više o instalaciji zvanoj „Pozdrav Suncu“. Mnogobrojne pločice složene u obliku planeta i Sunca izgledaju iznimno lijepo ne samo po noći, već i po danu. Prošetali smo Zadrom i potom se zaputili u Šibenik.

Iako je počela padati kiša, išli smo u kratku šetnju i slušali o Katedrali sv. Jakova te smo krenuli prema Makarskoj, gdje smo i odsjeli. Odmah nakon večere krenuli smo razgledati i to mjesto. Tako malo, a tako primamljivo. Šum mora i cijela riva kao da zovu da sjedneš i slušaš. Kiša je zaustavila našu šetnju pa smo se mokri vratili u hotel i ostatak večeri proveli u sobama. Sljedeće jutro posjetili smo grad s najboljim mandarinama - Metković. Svi smo se veselili vožnji rijekom Neretvom, a prije toga posjetili samo Muzej ptica gdje smo slušali o njihovom nastanku, ali i o tome kako bi našom nepažnjom moglo doći do njihovog nestanka. Kada je predavanje završilo,  odmorili smo se i opustili na brodiću koji nas je vozio kroz šaš i lopoče rijeke Neretve. Sunce je grijalo, a mi smo uživali u pogledu.

Vratili smo se u Makarsku i posjetili Muzej školjaka. Shvatili smo koliko je zapravo velika ljepota naše prirode. Školjke su bile svih veličina, različitih uzoraka i boja koje su stvarno budile našu dječju maštu. Povodom Glorijinog i Davidovog rođendana ranije smo se vratili u hotel te se zabavljali u hotelskom disku. Slušali smo raznoraznu glazbu i na kraju, baš kao i na svakom rođendanu, pojeli tortu. Uživali smo u plesu, glazbi i zabavi. Mislim da ćemo taj rođendan uvijek pamtiti.

Iako jako umorni, sljedećeg jutra morali smo se spremiti za polazak. Prije nego što smo krenuli za Rijeku, posjetili smo gradove Split i Omiš. U Omišu smo slušali o gusarskim legendama i povijesti grada.

Nakon Omiša uslijedio je grad Split. Prošetali smo cijelom Dioklecijanovom palačom, držali palac Grgura Ninskog te šetali dugačkom rivom koju smo svi željeli vidjeti. Nažalost, izletu došao je kraj te smo krenuli kući. Iako tužni što odlazimo, bili smo sretni što smo imali tako dobru pratnju profesora i profesorice, što smo dobili priliku razgledati gradove Hrvatske koji su prepuni kulturne baštine i što smo, prije svega, proživjeli jedno divno iskustvo koje ćemo svi mi pamtiti kao lijepu uspomenu i kojega ćemo se rado prisjećati.

Ema Bellulovich

Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024