Osnovna škola Pećine Rijeka

Blog OŠ Pećine

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Rujan 2024 »

Zabavno i poučno

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

IZLET U ISTRU I POSJET PEKARI
Autor: Administrator , 26. 10. 2007.

Učenici Osnovne škole Pećine od 1. do 4. razreda bili su na terenskoj nastavi u Istri. U jutarnjim satima krenuli su autobusima kroz Tunel Učka prema gradu Pazinu ,kako bi posjetili središte i sjedište istarske županije.Nakon šetnje gradom posjetili su Etnografski muzej Istre u kojem su se upoznali sa alatima, priborom za život i rad te narodnim nošnjama i muzičkim instrumentima koje su koristili naši preci kroz stoljeća.Najinteresantnija im je bila prostorija u kojoj se nalazilo staro oružje i pribor za mučenje.Na izlazu iz muzeja razgledali smo poznatu Pazinsku jamu koja je još tada bila okupana maglom, a stazice prekrivene mrazom.
Zatim smo krenuli u posjet istarskom eko- selu Heki. Uživali smo u ljepotama sela,predivno uređenim okućnicama, cvijeću i starim ukusno uređenim istarskim kućama.
U selu Heki dočekala nas je gospođa Marija Nefat s osmijehom,kolačima i sokom. Tu smo se malo odmorili i poigrali na livadi.Pješke smo se uputili u pekaru u obližnje selo Grubiši gdje su nam pokazali proces nastajanja kruha i kolača. Pekara je moderna i sve se obrađuje uz pomoć kompjutera,velikih mješalica i strojeva. Na kraju prezentacije «od brašna do peciva» počastili su nas svojim krušnim proizvodim i sokom.Zahvalili smo se na pruženom gostoprimstvu i krenuli kući.Dan je bio sunčan,bilo je lijepo i poučno,a učenici su rekli: Sada znamo gdje je Pazin,kako izgleda selo te kako se proizvodi pecivo i kruh!

Učiteljica Vesna Mikjel

Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024