preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Erasmus akreditirana škola

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Posjet četvrtog razreda Knjižnici za djecu s oštećenjem vida
Autor: Maja Vižentin, 3. 12. 2015.

Četvrti razred posjetio je Knjižnicu uoči Dana osoba s invaliditetom 3. prosinca. Učenici nisu prvi put u Knjižnici i već mnogo znaju o zvučnim knjigama, taktilnim slikovnicama, knjigama s uvećanim tiskom i pismu za slijepe brajica.

Ovoga puta učenici su imali prilike naučiti ponešto o kretanju slijepih osoba pomoću bijeloga štapa. Kako bi bolje spoznali kako se kreću slijepe osobe, učenici su i sami mogli hodati pomoću štapa.  Potaknuti tim iskustvom, učenici su postavljali niz zanimljivih pitanja o tome kako se prelazi cesta, zaobilaze prepreke, pronalazi pješački prijelaz i sl.  Zrela i logička pitanja upućivala su na to kako je riječ o vrlo senzibiliziranim učenicima.

U ostalim aktivnostima učenici su mogli sami doživjeti kako je slagati jednostavne  igre poput umetaljki ili puzzli u uvjetima sljepoće. Također, učenici su sudjelovali u aktivnosti navođenja onih stvari koje slijepe osobe mogu, odnosno ne mogu u svakodnevnom životu. Zaključeno je kako ima puno više onih stvari koje slijepe osobe mogu. Zaključili smo kako je naša pomoć u prilagodbi okoline za slijepe osobe vrlo važna. Na kraju možemo završiti s misli da je prekrasno čuti učenike, sutra ljude s tako mnogo senzibiliteta za druge ljude. 

   


   

   

   

Voditeljica radionice: Tanja Šupe





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024
preskoči na navigaciju