Osnovna škola Pećine Rijeka

Blog OŠ Pećine

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Rujan 2024 »

Zabavno i poučno

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Festival znanosti: Znanost i umjetnost
Autor: Maja Vižentin, 15. 4. 2016.

Leonardo da Vinci

Festival znanosti godinama se održava u svim većim hrvatskim gradovima sa željom da se popularizira znanost. Teme se mijenjaju iz godine u godine, a ovogodišnja je tema Znanost i umjetnost. I naša se škola uključila u tu važnu manifestaciju, pripremivši projekt o Leonardu da Vinciju. Smatrali smo da je upravo Leonardo da Vinci idealna osoba koja potvrđuje taj spoj znanosti i umjetnosti jer je savršeno spajao maštu i logiku.

Leonardo da Vinci bio je renesansni umjetnik, znanstvenik, izumitelj, slikar, kipar, arhitekt, graditelj, glazbenik, učenjak, mislilac, matematičar, inženjer i prema mnogima najveći genij ikada. Taj univerzalni čovjek bio je i zagonetna osoba, i iako je ostavio iza sebe malo slika, njegova je Mona Lisa najpoznatija slika na svijetu.

U školskoj dvorani okupili su se učenici predmetne nastave koji su mogli razgledati mnoge Leonardove skice i najpoznatije slike. Upoznali su se s njegovim životom i radom te su vidjeli i fotografije njegovih najpoznatijih izuma. U edukativnom igrokazu učenice dramske skupine uprizorile su razgovor s Leonardom da Vincijem iz kojega smo mogli puno toga doznati. Za kraj razgovora Leonardo im je poručio da svi mogu razmišljati poput njega te im je podijelio savjete kako bi to i postigli. Budući da je informacija bilo dosta, htjeli smo provjeriti znanje te smo organizirali kviz znanja, popularni milijunaš. Predstavnici razreda rješavali su kviz, pokušavajući biti najbolji te osvojiti nagradu.

Ravnateljica Jasna Vukonić-Žunič čestitala je svim natjecateljima, posebice pobjednicima kviza, Ivanu Mihaelu Matkoviću i Marinu Rabađiji te svim sudionicima projekt.

Slike pogledajte ovdje.

Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024