preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Erasmus akreditirana škola

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Program rane intervencije za djecu s oštećenjem vida
Autor: Anamarija Pogorelec, 19. 10. 2009.

Povodom Dana bijelog štapa, u Osnovnoj školi "Pećine" predstavljen je Program rane intervencije za djecu s oštećenjem vida kojeg financira Grad Rijeka. Polaznici ovog programa, kronološke su dobi od dvije do sedam godina, a program je namijenjen svoj djeci koja imaju oštećenje vida, kao i djeci koja uz oštećenje vida imaju i dodatne teškoće u razvoju.


Rano je djetinjstvo najkritičnije i najosjetljivije razdoblje u djetetovom životu, stoga mu valja pokloniti posebnu pažnju. U razvijenim zemljama, s visokorazvijenim institucijama civilnog društva te s modernim sustavom javnog zdravstva, svijest o tome široko je rasprostranjena. Mnoga znanstvena istraživanja pokazuju da je stimulacija u prvoj djetetovoj godini života kritična za njegov kasniji kognitivni razvoj. Zahvaljujući stručnoj podršci, mala djeca s teškoćama u razvoju postaju mnogo sposobnija za učenje, njihovi roditelji kompetentniji za odgoj svoje djece, a cijela obitelj bolje socijalno integrirana.
Poneseni dobrom praksom i spoznajama o dobrobiti rane intervencije, pri Osnovnoj školi "Pećine", u kojoj već više godina djeluje tzv. Punkt za djecu s oštećenjem vida te prva knjižnica za slijepu i slabovidnu djecu na ovom području, pokrenut je i Program rane intervencije za učenike s oštećenjem vida.



Tiflopedagoginja škole Tanja Šupe objasnila je iznimnu važnost rane detekcije, rehabilitacije i integracije: "Roditelji, nastavnici, vršnjaci pa i sama djeca s oštećenjem vida tijekom svog odrastanja postavljaju si brojna pitanja na koja nemaju adekvatan odgovor, pa se gotovo uvijek javlja strah baziran na nepoznavanju i nedostatku informacija. U procesu odrastanja, djetetu ali i njegovim roditeljima potrebna je pomoć i podrška stručnjaka. Osim specifičnosti u ranom razvoju djeteta s oštećenjem vida, ovoj djeci potrebna je i specifična priprema za školu. Takva vrsta pripreme za dijete je od velike važnosti, jer samo uz kvalitetnu pripremu proces uključivanja u školu, za dijete s oštećenjem vida neće biti stresan. Stručna podrška nije usmjerena samo na dijete, već i na roditelja odnosno cjelokupnu obitelj, što je i jedno od načela rane intervencije u edukacijskoj rehabilitaciji."

U ime Grada Rijeke predstavljanju programa su prisustvovali zamjenik gradonačelnika Željko Jovanović te pročelnica Odjela za odgoj i školstvo Branka Renko-Silov. Jovanović je istaknuo kako država nije progledala kada je riječ o slijepim i slabovidnim osobama. Toj tvrdnji u prilog ide i činjenica da Hrvatska, od svih europskih zemalja, ima trenutno najmanji dodatak za sljepoću. Istovremeno, Grad Rijeka financira mnoštvo programa i projekata iznad državnog pedagoškog standarda, a posebna se pažnja poklanja socijalno ranjivim skupinama. "U Hrvatskoj postoji nekoliko slijepih doktora znanosti, što pokazuje koliko i te osobe imaju potencijala. Grad Rijeka svakako će nastaviti podupirati programe i projekte za učenike s teškoćama, te time nastojati omogućiti svima jednake obrazovne šanse", rekao je Jovanović.
(M.J.)


O ovom događaju pisao je i Novi list.




Izvor: http://www.rijeka.hr/Default.aspx?art=21144&sec=16


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024
preskoči na navigaciju