preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Erasmus akreditirana škola

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

Tražilica
Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Školska knjižnica

Katalog školske knjižnice

Knjižnica OŠ Pećine informacijsko je medijsko, komunikacijsko i kulturno središte škole. Sadržaj knjižnice čini organizirana zbirka knjižne i neknjižne građe koja se koristi za informacijske, obrazovne, stručne i kulturne potrebe korisnika. Program školske knjižnice sastavni je dio školskog kurikuluma te je uključen u nastavni proces škole.

Knjižnica sadrži 4476 jedinica knjižne građe i 63 jedinica AV građe te je fond knjižnice podijeljen na književnost za najmlađe, dječju književnost, književnost za omladinu, stručnu literaturu, referentnu zbirku te AV građu. U knjižnici se potiče razvijanje čitalačke kulture.
Pristup građi je slobodan, a korisnici su svi učenici i djelatnici škole.

U organizaciji stručne suradnice knjižničarke, a u okviru rada knjižnice OŠ Pećine provode se odgojno-obrazovne aktivnosti, organiziraju se susreti s književnicima te se održavaju izvannastavne aktivnosti: Mladi knjižničari, robotika u školskoj knjižnici - Croatian makers liga, Građanski odgoj i obrazovanje te projekti: Čitanjem do zvijezda, Čitanje ne poznaje granice, Čitajmo zajedno, Dotakni priču i Digitalni učenički inkubator .

Odgojno-obrazovni rad s učenicima u školskoj knjižnici:

  • upućivanje na knjige kao stalni izvor raznovrsnih znanja i informacija
  • razvijanje čitalačke kulture
  • upoznavanje učenika s načinom korištenja izvora informacija   
  • korištenje usluge školske i drugih knjižnica
  • upućivanje na primarne i sekundarne izvore informacija za potrebe cjeloživotnog učenja
  • zauzimanje pozitivnog stava prema knjizi, knjižnici i njezinoj sveukupnoj građi
  • razvijanje komunikacijskih, informacijskih i istraživačkih sposobnosti i vještina   
  • poticanje, organizacija, provođenje i prezentacija projekata 
  • suradnja sa školama i drugim knjižnicama na projektima i programima 
  • upoznavanje učenika s postojećom knjižničnom građom – pomoć pri odbiru knjiga i upućivanje na čitanje književnoumjetničkih djela, znanstveno-popularnih djela te  stručne literature i znanstveno-popularnih časopisa   
  • potpora odgojno-obrazovnome procesu
  • obilježavanje važnijih nadnevaka tijekom školske godine 
  • provođenje edukativnih radionica iz različitih obrazovnih predmeta   
  • provođenje radionica na temu medijske pismenosti i građanskog odgoja i obrazovanja

Stručna suradnica knjižničarka: Ksenija Sobotinčić Štropin, prof., mag. bibl.




Događanja u školskoj knjižnici
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Međunarodni projekt Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja
Autor: Ksenija Sobotinčić Štropin, 4. 5. 2022.

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u projektu Čitanje ne poznaje granice/ Branje ne pozna meja. Riječ je o projektu  koji ima za cilj upoznati učenike sa slovenskom, odnosno hrvatskom književnosti. Svaka škola ima partnersku školu  u Sloveniji, a našoj školi partner je OŠ Dragotina Ketteja iz Novog  Mesta. 


Tijekom školske godine, u okviru nastave Slovenskoga  jezika i Građanskog odgoja i obrazovanja, naši su  se  učenici sjetili najranijeg djetinjstva u kojem su im roditelji čitali priču  „Maca Papučarica“ autorice Ele Peroci te drugog razreda kada su priču čitali kao lektirno djelo. Ova svima znana priča o „Muca Copatarica“ na izvornom slovenskom jeziku poslužila je kao  motivacija za izradu radio igrokaza, pisanje pjesme o poznatoj „Maci“ te za izradu taktilnog memoryja za djecu s oštećenjem vida. Razlog ovako biranim aktivnostima leži u činjenici da u sklopu naše škole djeluju Odjel i Knjižnica za djecu s oštećenjem vida, zbog čega su naši učenici vrlo senzibilizirani, a taktilni memory na temu malih papučica samo je jedna od njihovih aktivnosti za  razvijanje vršnjačke empatije.     

Koliko su učenici šestog razreda koji polaze Građanski odgoj i obrazovanje bili kreativnu u pisanju teksta, osmišljavanju glazbe i izradi malih taktilnih papučica možete provjeriti na poveznici gdje možete poslušati njihov igrokaz, kao i na fotografijama.

Možemo zaključiti kako smo svi skupa bogatiji zbog ove suradnje na projektu te se radujemo otkrivanju novih autora iz slovenske književnosti.

Voditeljice projekta su knjižničarke Tanja Šupe i Ksenija Sobotinčić Štropin te  profesorica slovenskog jezika Andrea Šlosar.

Igrokaz možete poslušati ::ovdje::

Fotogaleriju možete pogledati ::ovdje::





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju