JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić
Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.
Prezentacija škole
Prezentacija Varaždina i Hrvatske
Projects eTwinning TwinSpaces
Plesovi
55. obljetnica
Božićni plesnjak
Učitelji VI. osnovne škole u novom EU projektu.
Varaždinska VI. osnovna škola sudjeluje u europskom projektu Erasmus+ KA1 koji podrazumijeva suradnju u svrhu savladavanja izazova istraživačkom i projektnom nastavom u digitalnom okruženju. Koordinator projekta je VI. osnovna škola Varaždin iz Varaždina, a u projekt su uključene škole iz Finske, Njemačke, Irske i Italije, kao zemlja partnera. Mobilnosti će se održati tijekom ove školske godine, a podrazumijevaju odlazak po dva učitelja iz škole koordinatora projekta u škole iz navedenih država.
Od 21.10.2019. do 29.10.2019. učitelji VI. OŠ Varaždin boravili su u Finskoj u gradu Lohja u osnovnoj školi „Tytirin koulu“ u sklopu projekta Erasmus +KA1.
Ravnatelj, Mario Stančić, dipl.ing.informatike i učiteljica kemije, prirode i biologije Mihaela Vrbnjak Grđan, prof. u Lohji su proveli devet dana. Mentorica Riikka Loukkaanhuhta ih je provela kroz sustav obrazovanja u Finskoj, način života i navike Finaca, te kroz povijest Finske.
Prisustvovali su nastavi i izvannastavnim aktivnostima koje navedena škola organizira za svoje učenike.
Učenici u Finskoj idu devet godina u osnovnu školu, nakon čega upisuju srednju školu, pa Sveučilište. Važno je naglasiti da država financijski pomaže sve studente, a svi učenici tamo imaju organizirani besplatni topli obrok.
Sumativno vrednovanje počinje tek u šestom razredu osnovne škole, a do tada se vrednuje isključivo formativno. U razredu je od 12 – 18 učenika, učenici rade individualno, u paru ili u grupi. Zastupljena je istraživačka, eksperimentalna i projektna nastava.
Važno je naglasiti da škola nema zvona i da učenici tijekom dana nekoliko puta (neovisno o vremenskim uvjetima) izlaze u prirodu i na igrališta.
Posjetili su i školu „Antilla koulu“ i upoznali se s organizacijom nastave kemije, biologije i fizike, koja je isključivo eksperimentalna, a provodi se u 7., 8. i 9. razredu osnovne škole.
Finski sustav obrazovanja se i dalje razvija, mijenjaju kurikulume, uvode školu bez zidova i drugo.
Tijekom provedbe projekta učitelji stječu brojna odgojno – obrazovna iskustva koja, u skladu s mogućnostima, implementiraju u nastavne procese i prenose ih drugim učiteljima. Učitelji iz Hrvatske mnogo su naučili i neke će stvari pokušati uvesti u VI. OŠ Varaždin.