preskoči na sadržaj

VI. osnovna škola Varaždin

Login

 

Školska obilježja

Himna škole (mp3)

Vizija, misija, vrijednosti

Vision, mission, values


CD dječjeg zbora "Varaždinski Slavuji"
BiH

Tražilica

Citati

GIF

Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.

Brojač posjeta...

Ispis statistike od 22. 10. 2013.

Ukupno: 3115736
Erasmus +

Voditelj međunarodnih projekata na školi je Tina Ivčić

 
 
 
 

1. projekt

Integration of special needs children and improvement of ICT technologies usage in 6th Primary School“. 


Christinelystskolen, Danska


Savsko naselje, Slovenija

2. projekt

"Inquiry-based Learning" - Istraživačka nastava.

Volksschule BIPS Krones, Austrija

3. projekt

Innovative learning environments

Lisabon, Portugal

4. projekt

Study Visit „Action Anti-Bullying“

Ploiesti, Rumunjska

 

 

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Uvođenje inovacija u nastavu
Autor: Martina Špičko, 13. 7. 2017.

Učiteljica hrvatskoga jezika iz VI. osnovnove škole Varaždin Martina Špičko sudjelovala je na multilateralnom eTwinning seminaru „Innovative learning environments“ u Portugalu.


Martini Špičko dodijeljena je financijska potpora za prijavljeni projektni prijedlog za sudjelovanje na Multilateralnom seminaru „Innovative Learning Environments“ u okviru projekta eTwinning koji je dio Programa Erasmus+. Seminar se održao u Lisabonu od 22. 6. do 24. 6. 2017.  Tema seminara bila je uvođenje inovacija u učenje i podučavanje. Na seminaru je sudjelovalo 80 sudionika iz 14 europskih zemalja.

Prvi dan seminara održana su zanimljiva predavanja o eTwinning i Erasmus+ projektima, uporabi informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi, važnosti inkluzije učenika s posebnim potrebama u nastavu te uporabi novih metoda rada, nastavnih materijala i ideja u nastavi. Održano je predavanje „Is it true? Checking facts and ideas on the internet and promotig critical thinking“ u kojem je istaknuta važnost kritičkoga promišljanja o podacima, tekstovima i filmovima koje učenici svakodnevno pronalaze na internetu. Drugi dan organizirane su multimedijalne radionice. Učiteljica Martina Špičko sudjelovala je na tri radionice: „Project Based Learning and Arduino“, „Doing, creating, collaborating“ i „Redesigning classrooms for the future through Mysteries“. Na radionicama su se osmišljavali i pripremali novi projekti, koristili razni informatički programi i aplikacije, a naglasak je bio na važnosti uporabe novih tehnologija koje mijenjaju način na koji se podučava i priprema učenike za sve izazove budućnosti. Sudionici su učili o programiranju i načinima kako programiranje iskoristiti na svim nastavnim predmetima te kako tehnologiju približiti učenicima. Na svakoj od radionica sudionici su mogli naučiti nešto novo što će moći iskoristiti u budućim projektima i u nastavi. Nakon radionica održane su prezentacije eTwinning projekata. Na uspješnim primjerima iz prakse sudionici su se mogli upoznati s različitim projektnim idejama, načinima provedbe projekata te alatima i materijalima potrebnima za njihovu provedbu. Treći dan održano je predavanje „Mobile learning“ u kojem je istaknuta sve veća važnost mobitela u nastavnom procesu. Time je zaključene seminar, a sudionici su razmijenili kontakte i projektne ideje te počeli planirati nove projekte. Osim što su puno naučili, sudionici su imali priliku razgledati prekrasni grad Lisabon te uživati u fadu i tradicionalnoj portugalskoj kuhinji.

Nakon sudjelovanja na seminaru učiteljica Martina Špičko planira provesti projekt kojemu je cilj poticanje čitanja i razvoj čitateljskih kompetencija u inovativnom okruženju uz uvođenje novih metoda rada i motiviranja učenika uz uporabu informacijsko-komunikacijske tehnologije i novih pristupa učenju i  čitanju. Projekt planira provesti u suradnji s kolegicama iz Makedonije, no u projekt će se uključiti i druge škole partneri iz cijele Europe. Projekt će započeti u rujnu. Također, u suradnji s kolegicom iz Belgije planira provesti i projekt o piscu Oscaru Wildeu i njegovim djelima u koji će uključiti učenike 8. razreda i članove Dramske skupine. Učiteljica ističe da je glavni cilj sudjelovanja na seminaru bio razmjena i razvoj novih projektnih ideja s učiteljima iz cijele Europe, proučavanje primjera dobre prakse u korištenju eTwinning platforme te povećanje kvalitete u pripremi i implementaciji projekata u VI. osnovnoj školi Varaždin. Sudjelovanje na seminaru omogućilo joj je pronalazak škola partnera te potaknulo na razvoj budućih projekata kojima je cilj inovativno učenje i poučavanje te korištenje  novih metoda i materijala u nastavi.

Informacije o seminaru i njegovim ishodima predstavljeni su i na Učiteljskom vijeću  gdje je održano predavanje i prezentacija za sve učitelje koji pokazali veliki interes da i sami sudjeluju u eTwinning projektima sa svojim učenicima. Uskoro će u školi biti organizirane i radionice koje će učitelje uputiti u uporabu eTwinning platforme i pisanje projekata. 

Fotogalerija





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju