JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
profesor hrvatskoga jezika i književnosti i diplomirani komparatist književnosti
Predmet: Hrvatski jezik, 6.b, 6.c, 8.b, 8.c
Završila sam kroatistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radim u sustavu obrazovanja od 2004. godine. Uz sudjelovanja na natjecanjima iz jezika te na Lidranu, bavim se i lekturom. Radim u Centru izvrsnosti za hrvatski jezik i suradnik sam na metodičkim materijalima za različite izdavačke kuće. Osim toga, vodim Novinarsku grupu naše škole. Radila sam aktualne materijale za nastavu jezika i književnosti u izdavačkoj kući Profil, čije udžbenike koristim i u nastavi. Recenzentica sam udžbenika „Volim hrvatski 7“ i radne bilježnice izdavačke kuće Školska knjiga. Osobito sam se u svom radu posvetila izradi materijala za učenike s posebnim oblikom školovanja budući da smatram da svatko treba dobiti istu priliku bez obzira na životnu situaciju u kojoj se našao.
Od 2016. godine uključena sam u europske projekte Erasmus+ i e-Twining gdje sam bila dva tjedna u Grazu (Kompetencije za 21. stoljeće ) i u listopadu 2017. u Rumunjskoj, Erasmus+, tema vršnjačko nasilje. Sudjelujem u Erasmus+ projektu KA2 „Breaking Barriers“ gdje sam sudjelovala na pripremnom sastanku u Slovačkoj (listopad, 2019.) Sudjelujem i u projektu „Sharing cultures“ . Od 2019. godine bila sam član mentorskog tima „Škole za život“ . Bavim se humanitarnim radom i organizacijom dobrotvornih koncerata. Od 2021. voditeljica sam Županijskog stručnog vijeća za izvannastavne aktivnosti, a i napredovala sam u zvanje mentor.
Ove školske godine vodim Novinarsku grupu.
Kao i cijele godine, učenici i učitelji naše škole ne prestaju s radom i aktivnostima. Tako su i ovog puta poželjeli započeti s nečim novim.
Folklorna skupina konačno će započeti s radom i u VI. osnovnoj Varaždin. Upravo iz tog razloga razgovarali smo s Krešimirom Plantakom, voditeljom Centra tradicijske kulture Varaždin. Simpatični „striček u vrtiću“ rekao nam je ponešto o samom Centru i o njihovom radu te planovima za budućnost u našoj školi. U Centru postoje tri grupe folkloraša: folklorna igraonica za učenike od 3-7 godina, škola folklora za niže razrede i folklorno-glazbeni ansambl za starije osnovnoškolce, srednjoškolce i studente. Osim plesnih skupina u CTK – u djeluje i glazbena sekcija; dječji tamburaški orkestar i seniorski tamburaški orkestar. Krešimir Plantak nam je rekao da se plešući i pjevajući prvenstveno dobro zabavljaju i mnogo smiju, druže se i putuju. Od utorka, 29.4. 2014. počinje s radom folklorna skupina VI. osnovne škole Varaždin i to u dvije grupe, jedna za niže, jedna za više razrede. Cilj je upoznati djecu s elementima tradicijske kulture, plesovima podijeljenim u četiri skupine i svemu ostalom u projektu Tradicijska kultura – put do pozitivne energije. Ne smijemo zaboraviti na našu tradiciju, budući da je svaki narod upravo po tome drugačiji od drugog, a i svaka veća ceremonija ima u sebi elemente tradicijske kulture. Folklor leži na starogradskim, balskim plesovima. Djeca uključena u to postaju pravi mali istraživači, budući da mogu dobiti i domaću zadaću. Samo što ova zadaća nije opterećenje nego zabava jer moraju provesti jedan dan s djedovima i bakama te saznati od njih koje su se igre igrale u njihovo doba i koje su se brojalice brojile tad. Stvarno, to im je veoma zanimljivo, rekao nam je voditelj Krešo. Djeca koja se u našoj školi uključe u folklornu skupinu postaju i članovi Centra tradicijske kulture te dobivaju mogućnost nastupa, druženja, putovanja i upoznavanja novih ljudi i krajeva. Stoga, pozivamo sve zainteresirane da se jave učiteljici Ružici Martinec i neka zaplešu tradicionalne plesove.
Pogledajte fotografije s prvog druženja malih folkloraša!