JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
profesor hrvatskoga jezika i književnosti i diplomirani komparatist književnosti
Predmet: Hrvatski jezik, 6.b, 6.c, 8.b, 8.c
Završila sam kroatistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radim u sustavu obrazovanja od 2004. godine. Uz sudjelovanja na natjecanjima iz jezika te na Lidranu, bavim se i lekturom. Radim u Centru izvrsnosti za hrvatski jezik i suradnik sam na metodičkim materijalima za različite izdavačke kuće. Osim toga, vodim Novinarsku grupu naše škole. Radila sam aktualne materijale za nastavu jezika i književnosti u izdavačkoj kući Profil, čije udžbenike koristim i u nastavi. Recenzentica sam udžbenika „Volim hrvatski 7“ i radne bilježnice izdavačke kuće Školska knjiga. Osobito sam se u svom radu posvetila izradi materijala za učenike s posebnim oblikom školovanja budući da smatram da svatko treba dobiti istu priliku bez obzira na životnu situaciju u kojoj se našao.
Od 2016. godine uključena sam u europske projekte Erasmus+ i e-Twining gdje sam bila dva tjedna u Grazu (Kompetencije za 21. stoljeće ) i u listopadu 2017. u Rumunjskoj, Erasmus+, tema vršnjačko nasilje. Sudjelujem u Erasmus+ projektu KA2 „Breaking Barriers“ gdje sam sudjelovala na pripremnom sastanku u Slovačkoj (listopad, 2019.) Sudjelujem i u projektu „Sharing cultures“ . Od 2019. godine bila sam član mentorskog tima „Škole za život“ . Bavim se humanitarnim radom i organizacijom dobrotvornih koncerata. Od 2021. voditeljica sam Županijskog stručnog vijeća za izvannastavne aktivnosti, a i napredovala sam u zvanje mentor.
Ove školske godine vodim Novinarsku grupu.
Učenici i učitelji VI. osnovne škole u projektu Erasmus+ KA2 „Breaking Barriers“.
Po prvi put VI. osnovna škola sudjeluje u europskom projektu Erasmus+ KA2, koji podrazumijeva suradnju u svrhu inovacija i razmjene dobre prakse. U projekt su uključene Slovačka, kao koordinator projekta, te Portugal, Švedska, Španjolska i Hrvatska, kao zemlje partneri. Pripremni sastanak održan je 16. – 18. 10. 2019. u Žilini, u Zakladnoj školi. Tamo su zemlje sudionice dogovorile sve potrebno za ostvarivanje ishoda projekta te usuglasile datume posjeta. Mobilnosti će se održati tijekom naredne dvije godine i na njima će sudjelovati 6 učenika i po dvoje učitelja iz svake zemlje. Projekt se zove „Breaking Barriers“ i odnosi se na aktivnosti u kojima će djeca učiti o empatiji, vršnjačkom nasilju i kako ga uočiti te se boriti protiv njega. Kroz radionice, mnoge kulturne aktivnosti i druženja, učenici će, koristeći engleski jezik i digitalne alate, usavršavati svoja znanja i stjecati životne vještine. Tijekom posjeta škole će otvoriti svoja vrata i razrede kako bi sudionici mogli prisustvovati i stjecati različita odgojno-obrazovna iskustva. Hrvatska prva otvara svoja vrata zemljama sudionicama koje će Varaždin posjetiti 9. - 13.3. 2020. Nakon Hrvatske, u svibnju će se mobilnost odraditi u Španjolskoj, u listopadu u Slovačkoj, dok je 2021. rezervirana za Švedsku i Portugal. U međuvremenu, partneri će komunicirati putem digitalnih alata te će djeca slati jedni drugima božićne čestitke, komunicirati putem elektroničke pošte, Twinspacea i još mnogo toga. Svi su zadovoljni dogovorenim, vesele se godinama koje dolaze, susretima, aktivnostima i stjecanjima novih iskustava.