JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
Učitelj matematike i fizike
Aktivnosti i postignuća:
Postignuća:
|
Dodatne informacije: Učiteljica matematike, rođena 25.11.1949. Osnovnu i srednju školu sam završila u Varaždinu, a PA u Čakovcu. U VI. osnovnoj školi radim od 1990. Volim rad s djecom. Posebno me veseli uspjeh svakog pojedinca. Slobodno vrijeme provodim u pripremama učenika za natjecanja, ali i u pripremi i provođenju raznih projekata kao što su: "Klokan bez granica", "Dani otvorenih vrata", "Festival matematike", te priprema učenika za natjecanja "Znanost mladima". Ostatak slobodnog vremena provodim u prirodi, posebno volim more i putovanja. Najljepše trenutke provodim sa svojim unucima. Kako bi se učenike motiviralo za stjecanje znanja iz matematike i razvijanje brojnih sposobnosti nužno je dobro poznavanje svakog pojedinca (njegove sposobnosti i poteškoće), a za to je važan individualni pristup koji se postiže dobrom suradnjom s učenicima i roditeljima. |
Početkom 1980. godine Peter O'Holloran, profesor Matematike u Sydneyu, odlučio je sastaviti novu igru iz matematike, zadatke na koje mogu odgovarati tisuće učenika istovremeno. Uspjeh tog natjecanja bio je ogroman – igra se proširila po cijeloj Australiji.
1991. godine dva su profesora prenijela tu igru u Francusku, a u čast prijatelja, profesora iz Australije, nazvali su je "Klokan". 1993. godine francuski "Klokan" prerasta u međunarodno natjecanje „KLOKAN BEZ GRANICA“, a provodi se pod vodstvom Udruženja "Klokan bez granica" koje djeluje pod okriljem UNICEF-a. 1999. godine u igru se uključuju učenici iz nekoliko zagrebačkih škola, a 2001. godine i učenici naše škole. Natjecanje se organizira na pet razina:
Igra „KLOKAN BEZ GRANICA“ sastoji se od 24 zadatka s po pet (A, B, C, D, E) ponuđenih odgovora. Učenik treba samo promisliti i zaokružiti odgovor ZA koji misli da je točan, a ponekad mora i računati.
U Hrvatskoj, natjecanje je prvi put organizirano 1999. godine. Učenici su se natjecali u četiri kategorije: Ecoliers, Benjamins, Cadets i Juniors. Natjecanje je trajalo 75 min. Prilikom dolaska svaki je sudionik dobio mali poklon, a na kraju je najboljim učenicima podijeljeno 200 nagrada (majice, popularne knjige iz matematike, tablice, bedževi). U tom natjecanju mogu sudjelovati svi učenici koji žele.
SVRHA NATJECANJA JE POPULARIZIRANJE MATEMATIKE I OMOGUĆAVANJE ŠIRENJA OSNOVNE MATEMATIČKE KULTURE, TE OTKRIVANJE MLADIH TALENATA.