JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
profesorica kemije i biologije, učiteljica savjetnica
Predmet: Kemija, Biologija, Priroda
Diplomirala sam na Prirodoslovno - matematičkom fakultetu u Zagrebu, smjer profesor kemije i biologije.
Ove školske godine predajem Kemiju u 8. a, b, c i d razredu, Biologiju u 8. a, b i d razredu i Prirodu u 6 . a, c i d razredu.
Vodim dodatnu nastavu iz kemije i biologije za učenike osmih razreda.
Voditelj sam izvan nastavne aktivnosti Mladi čuvari prirode, koji se bave uređivanjem akvarija, insektarija, terarija i planinarenjem.
U suradnji s učiteljicama Aleksandrom Oreški i Irenom Čerpinko vodim Male znanstvenike za učenike nižih razreda.
Osim toga, voditelj sam Centra izvrsnosti za kemiju Varaždinske županije i Županijskog stručnog vijeća učitelja kemije Varaždinske i Međimurske županije.
Predsjednica sam SZ podružnice – Varaždin Hrvatskog kemijskog društva.
Član sam HKD – a, HBD –a i HPD – a Dugi vrh.
Sokolarski centar
Ponovo u programu mobilnsoti učitelja
„Kompetencije za 21. stoljeće“ - istraživačka nastava
VI. osnovna škola Varaždin krenula je s novim Erasmus+ projektom "Kompetencije za 21. stoljeće" u kojem sudjeluju tri učiteljice, učiteljica razredne nastave Aleksandra Oreški, profesorica biologije i kemije Mihaela Vrbnjak-Grđan te učiteljica hrvatskog jezika Ivana Canjuga.
Cilj projekta je uvođenje istraživačke nastave u nastavni proces kako bi se povećala kvaliteta obrazovanja te učenicima omogućilo stjecanje trajnih i relevantnih znanja za život i rad u 21. stoljeću. Cilj proizlazi iz neučinkovitosti i neatraktivnosti tradicionalnih metoda poučavanja, novih potreba tržišta rada te zbog nezadovoljavajuće razine inovacija na regionalnoj i nacionalnoj razini. "Ciljeve ćemo postići uvođenjem novih metoda poučavanja na našoj školi, a očekujemo kako će nastavnici putem mobilnosti steći sljedeće kompetencije: metode planiranja istraživačke nastave, metode promatranja u nastavnim procesima, ispitivanja učenika odgovarajućim pitanjima koja rezultiraju zaključcima, postavljanja pretpostavki, istraživanja i analiziranja, objašnjavanja i povezivanja s prethodnim znanjem", istaknula je učiteljica engleskog jezika Tina Čerpinko, koordinatorica projekta. „Škola je predana europskim projektima kao trajnim vrijednostima koje izgrađuju učitelje, učenike i unaprjeđuju suradnju s roditeljima i širom zajednicom. Iza nas je već jedan uspješno proveden Erasmus+ projekt tijekom kojeg su učitelji u trotjednom posjetu boravili u Danskoj i Sloveniji. Sigurni smo da će i boravak naših učitelja u Grazu u Austriji doprinijeti uvođenju istraživačke nastave u školski kurikulum. U školi se uz projekt Erasmus+ aktivno provode i projekti suradnje s Hrvatsko-američkim društvom, partnerski odnosi sa školama u Poljskoj gdje su prošle školske godine, u gradu Wielunu, naši učenici ,kao jedini predstavnici hrvatskih osnovnih škola, sudjelovali na Međunarodnoj olimpijadi fizike i matematike“, rekao nam je ravnatelj Mario Stančić.
Smatramo kako će internacionalizacijom ustanove tijekom projekta i ugošćivanjem škole domaćina nakon završetka projekta, škola i učenici biti bogatiji upoznavanjem jedne nove kulture i stranog jezika, a sudjelovanje u Erasmus+ programu povećat će interes nastavnika za daljnjom međunarodnom suradnjom i usavršavanjem.