JELOVNIK
RASPORED SATI I SATNICA
ŠKOLSKI DOKUMENTI
POLICA OSIGURANJA CROATIA OSIGURANJE
ZAKONI I PRAVILNICI
UDŽBENICI
Web stranicu i društvene mreže su u 2023./24. uređivali: Mario Stančić, Margareta Živković, Nataša Narančić, Monika Injić, Ana Obradović i Ema Štrocinger.
7.travnja 2016. godine obilježen je Svjetski dan zdravlja u Varaždinskoj županiji, održavanjem javnozdravstvene akcije i simpozija pod motom „Spriječi, otkrij, liječi dijabetes“.
Simpoziju su prisustvovale i djelatnice naše škole, Sandra Šenkiš, prof. defektolog-logoped i Valentina Vrbec, prof. biologije. Obilježavanje je započelo na Franjevačkom trgu gdje su svi građani imali mogućnost izmjeriti vrijednosti krvnog tlaka, koncentraciju šećera i kolesterola u krvi te izračunati indeks tjelesne mase. Obilježavanje je nastavljeno stručnim simpozijem koji je bio posvećen prevenciji, ranom otkrivanju i liječenju dijabetesa. Akciju i simpozij je organizirao ZZJZ Varaždinske županije, a partneri su bili Društvo za zaštitu oboljelih od dijabetesa, Patronažna služba Doma zdravlja, Opća bolnica Varaždin te Srednja medicinska škola iz Maruševca.
Dr. med. spec. javnog zdravstva I. Stipešević Rakamarić je istaknula kako se šećerna bolest još naziva i globalnom epidemijom, te predstavlja velik EU problem s obzirom na to da broj oboljelih raste. Tako je prema podacima Registra osoba sa šećernom bolešću u Hrvatskoj, u 2015. godini bilo 258 000 osoba sa postavljenom dijagnozom šećerne bolesti. Drugim riječima, svaka deseta osoba u Hrvatskoj ima šećernu bolest. Tijekom simpozija veliki naglasak se stavljao na prevenciju pojave same bolesti, naročito kod djece, provođenjem pravilne prehrane, bavljenjem fizičkom aktivnošću, samokontrolom te edukacijama. Također je istaknuto da je dijabetes rizični čimbenik za pojave drugih kroničnih bolesti kao npr. bolesti srca, moždanog udara, bubrežnog zatajenja.
Dr. školske medicine Obelić Babok i patronažne sestre Kreš, Novko i Kišić su predstavile županijske projekte u prevenciji dijabetesa kod djece s naglaskom na važnost prehrane i prehrambenih navika, te svakodnevne tjelovježbe. Također su istaknule kako je prvi i najvažniji korak u liječenju dijabetesa motivacija i promjena nepravilnih životnih navika. Na kraju simpozija predstavljene su aktivnosti Društva za zaštitu od dijabetesa, te je pokrenuta javna rasprava.