Osnovna škola Slakovci

Ispis statistike od 2. 2. 2012.

Posjet Osijeku
Autor: Maja Vuković Katić, 31. 1. 2024.

Učenici 2., 3. i 4. razreda posjetili su 31. siječnja 2024. godine Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku. Na daskama šarenoga i veseloga prostora prikazana je predstava talijanskih autora, Tajni vrt. Riječ je o kazališnoj prilagodbi istoimenoga klasika književnosti za djecu i mlade koji potpisuje F. H. Burnett. Ideja kazališne izvedbe dinamični je prikaz emotivne priče kroz kazalište sjena. Četiri glumca kontinuirano izmjenjuju uloge naratora, likova te animatora likova sjena. Osim zanimljivom pričom, ova je predstava učenike i učiteljice oduševila i svojom porukom. Poruka je namijenjena malima i velikima, aktualna je i potiče na razmišljanje. Povezivanje čovjeka s prirodom može spasiti i okoliš i čovjeka. Nakon predstave učenici su s velikim oduševljenjem posjetili omiljeni restoran brze hrane te se uz druženje, šalu i pjesmu uputili natrag u svoje Slakovce.