Osnovna škola Slakovci

Ispis statistike od 2. 2. 2012.

Radionice Male filozofije
Kristina Kulić / datum: 20. 10. 2023. 09:54

U sklopu provedbe B1 izvannastavnih aktivnosti, učenici razredne nastave imaju priliku sudjelovati na radionicama Male filozofije.

Program Pogled u vlastito mišljenje sazdrži 35 radionica za cijelu školsku godinu za učenike razredne nastave. Provodi se u PowerPoint prezentacijama u obliku stripa gdje bitnu ulogu imaju animirani učitelji poput sove Sofije, raka Paka, jelena Malika i mnogih drugih, koji djeci postavljaju temeljna pitanja vezana za nastavnu temu te na taj način potiču učenike na zabavno i strukturirano promišljanje o zadanoj temi. U radionicama se također koriste i didaktičke igre, zagonetke i poznate dječje priče prilagođene navedenim uzrastima.

U dosadašnjem radu pokazalo se da je provođenje projekta  imalo pozitivan utjecaj na razvoj sljedećih karakteristika, sposobnosti i vještina kod djece: otvorenost za različita mišljenja, tolerancija, razumijevanje i mogućnost dijaloga. Njihovi su psihološki potencijali unaprijeđeni (intrinzična motivacija, samoinicijativa, neovisnost, samopouzdanje) te su im tako stvorene predispozicije za cjeloživotno učenje i napredovanje.

[OPŠIRNIJE]