preskoči na sadržaj

Osnovna škola Studenci

Login
Kalendar
« Siječanj 2025 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

E-dnevnik

Godina čitanja

Vremeplov

Oglasna ploča
Anketa
Razvrstavate li sav otpad?




Arhiva dokumenata
Brojač posjeta
Ispis statistike od 28. 9. 2016.

Ukupno: 131591
Ovaj tjedan: 75
Danas: 31
Meteorološka postaja OŠ STUDENCI

 

 

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Terenska nastava u Imotskom
Autor: Jelena Kujundžić, 2. 11. 2017.

U utorak 31. listopada 2017. godine učenici viših razreda naše škole zajedno sa učenicima Osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića iz Lovreća išli su na terensku nastavu u Imotski.

U pratnji učiteljice povijesti i geografije Zdenke Bilić Centić, učiteljice hrvatskog jezika Ivane Udiljak te razrednika Ivane Lončar i Ante Gudelja posjetili su Modro jezero, Topanu, Zavičajni muzej Imotski i kino Mediteran.


Prva lokacija koju su posjetili bilo je Modro jezero gdje ih je učiteljica geografije Matea Jović (O.Š. Silvija Strahimira Kranjčevića) upoznala s legendama o Modrom jezeru i njegovim geografskim obilježjima. Kako su se približavali Topani, učiteljica Zdenka Bilić Centić pričala im je o povijesnom značaju te tvrđave. Učiteljica Krešimira Gudelj (O.Š. Silvija Strahimira Kranjčevića) podsjetila je učenike na priču o Hasanaginici, baladi koju i Imoćani i Vrgorčani prisvajaju sebi.

Potom su krenuli prema Zavičajnom muzeju Imotski, gdje ih je voditelj muzeja Branimir Leko upoznao s arheološkom zbirkom koja obuhvaća predmete vezane za razdoblje prapovijesti, antike, ranog srednjeg vijeka pronađene ili vezane za prostor Imotske krajine, zatim sa kulturno-povijesnom zbirkom koja obuhvaća predmete koji nam daju uvid u prošlost Imotskog u vremenu od oslobađanja Imotske krajine od Turaka (1717. g.) do sredine 20. st. Te sa etnografskom zbirkom koja obuhvaća predmete vezane za prostor Imotske krajine, uglavnom iz svakodnevne uporabe u seoskim domaćinstvima, prikupljene radom na terenu, darovnicama i otkupom. Posebnu pozornost voditelj Muzeja obratio je na dio s temom duhana koji se u ovim krajevima uzgajao više od stotinu godina i bio je najvažnija grana gospodarske djelatnosti brojnih seoskih kućanstva koja su o njemu izravno egzistencijalno ovisila. Učenicima su posebno zanimljivi bili predmeti vezani za sadnju, uzgoj, preradu i otkup duhana. 

Za kraj učenici su u kinu Mediteran pogledali film Brailleovo srce o djevojčici koja zbog zdravstvenih problema polako gubi vid, ali to pokušava sakriti od okoline. U tome joj pomaže prijatelj Viktor, loš učenik kojem ona pomaže u učenju. 

I učenici i učitelji sutra su u školi s ostalima podijelili svoje lijepe dojmove.

Više fotografija možete pogledati u FOTO-GALERIJI.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju