III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN

~°~ ® © 2024. Sva prava pridržana © ® ~°~

4. b u vrtu

Autor: Antonia Pantelić, 31. 5. 2024.

Učenici 4. b razreda su u srijedu, 29. svibnja 2024. posjetili imanje mame učenice tog razreda Paole, gospođe Štefice Cestar, u sklopu edukacije o uzgoju biljaka i održivom razvoju. Gospođa Cestar srdačno je dočekala učenike i provela ih kroz svoj prekrasan vrt.

Njezin vrt je ispunjen raznovrsnim sezonskim povrćem koje je ne samo ukusno (probali smo ga), već i estetski privlačno. Učenici su sa zanimanjem slušali kako se biljke uzgajaju bez pesticida i kako se čuvaju od nametnika. Imali su mnogo pitanja i komentara i uživali su najprije u plastenicima, a zatim i u vrtu na otvorenom.

Nakon razgledavanja vrta, djeca su imala priliku sudjelovati u vađenju krumpira što ih je posebno oduševilo. Uz krumpir, vadili su i mladi luk, rotkvice, brali grašak, blitvu, tikvice, sve što su poželjeli. Njihovo oduševljenje bilo je očito dok su uživali u pravom ruralnom iskustvu. Sve što su ubrali, ponijeli su svojim kućama.

Također, imali su priliku upoznati se s kokošima, psima i mačkama na imanju, te su se igrali s njima što im je bila dodatna radost.

Na kraju posjeta, gospođa Cestar je počastila učenike ukusnim domaćim kolačima, sokovima i trešnjama, dijeleći i slatkiše uz povrće koje su ponijeli kući. Svi su učenici izrazili svoje oduševljenje posjetom te su obećali da će se rado vratiti i raditi u vrtu.

Posjet imanju bio je ne samo obrazovan, već i inspirativan za sve učenike koji su kroz ovaj doživljaj stekli vrijedna znanja o uzgoju biljaka, očuvanju okoliša te važnosti domaće proizvodnje. Ovakvi oblici edukacije imaju dubok utjecaj na djecu te im pružaju iskustvo koje će dugo pamtiti. Naučili su da izrada jednog takvog prekrasnog vrta zahtijeva puno truda i vremena i radi se cjelodnevno. To je vrlo zahtjevan posao, ali nagrada u obliku lijepog okruženja u kojem možete uživati i zdravih plodova koje na kraju dobijete je neprocjenjiva.

Gospođi Štefici Cestar se od srca zahvaljujemo na gostoprimstvu i velikodušnom dijeljenju znanja i plodova svog rada.

Više u fotogaleriji.

Virtualna šetnja

Šetnja

Video

Prošećite našom školom sa svog pametnog mobilnog uređaja, računala, tableta, neovisno o vašoj lokaciji.

ŠKOLSKI LIST

Misija, vizija...
Logo škole
Virtualna učionica

Poveznice na
virtualne učionice 2023./2024.

1. a 1. b 1. c

2. a 2. b

3. a 3. b

4. a 4. b 4. c

5. a 5. b 5. c

6. a 6. b

7. a 7. b 7. c

8. a 8. b 8. c

« Lipanj 2024 »

Krenula je ponovo nastava... kako vam se čini koja je bolja?

> Drvo znanja
 > Enter
 > BUG

Ispis statistike od 17. 11. 2010.

III. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN / Trg Ivana Perkovca 35, HR-42000 Varaždin / os-treca-vz.skole.hr / ured@os-treca-vz.skole.hr