Likovni natječaj za učenike osnovnih škola Varaždinske županije na temu cehovske škrinjice i cehovskog cimera

U Srednjoj strukovnoj školi  u Varaždinu,  27. svibnja 2024. godine,  otvorena je izložba te su dodijeljene diplome i certifikati učenicima koji su sudjelovali na likovnom natječaju za učenike nižih i viših razreda osnovnih škola Varaždinske županije na temu cehovske škrinjice i cehovskog cimera.

Likovni natječaj osmišljen je u suradnji Srednje strukovne škole Varaždin i Gradskog muzeja Varaždin s ciljem očuvanja strukovnih zanimanja i tradicijskih obrta grada Varaždina te osvještavanja šire javnosti o značaju obrtničkih zanimanja u današnje vrijeme.

Na natječaju su sudjelovali i naši učenici Mirta Đunđek (6.b), Noa Detić (5.b), Hana Vincek (6.a) i Tea Lambrešćak (6.a). Mentorica učenicima je učiteljica Andreja Klen-Barlović.

Likovni zadatak za učenike nižih razreda osnovnih škola bio je osmisliti i nacrtati škrinju u kojoj bi se čuvale isprave, cehovske knjige, novac, pečatnjak i cehovska tablica s prepoznatljivim simbolima odabranog ceha, dok su učenici viših razreda trebali istražiti poslove koje obavljaju krojač, pekar, mesar, galanterist ili frizer te u skladu sa zanimanjem osmisliti cimer koji ga najbolje predstavlja.

Između 111 sudionika nagrađeno je 9 učenika nižih razreda, 4 učenika viših razreda te je posebno pohvaljeno još 9 učenika, a na izložbi sudjeluje ukupno 47 učenika sa svojim radovima.

U kategoriji učenika viših razreda, prvo mjesto osvojila je naša učenica Mirta Đunđek s radom na temu cimera frizera, a rad učenika Noe Detića, na temu cimera pekara, izložen je na izložbi.

VIJESTI

Meteorološka postaja Tužno-OŠ Tužno | Neverin.hr

Meteorološka postaja Črešnjevo-PŠ Črešnjevo | Neverin.hr

« Rujan 2024 »

Priloženi dokumenti:
Infografika.jpg

"Mi možemo"

Priloženi dokumenti:
plakat MM 2021.pdf

Užina za sve V

Užina za sve IV

Užina za sve III

Užina za sve

Microsoft school

Već treću godinu zaredom naša škola ima status Microsoftove škole.

INFORMATIKA 1. razred

Informatika za 1. razred
Video zapisi:
Prijava u Teamse:

Slanje poruka:

- klikni na sliku za pristup materijalima

UPUTE ZA TABLETE

Red Button

Mladi planinari

Varaždinska županija

Informatički časopisi
 • Enter
 • Bug
 • PC CHIP

Ostali časopisi

Ispis statistike od 15. 3. 2020.